کم اظهاری کالای صادراتی ایرانی در روسیه مانع انتقال پول صادرات

وزیر امور اقتصادی و دارایی در مورد گلایه بخش خصوصی در ناتوانی انتقال پول کالای صادرات به روسیه گفت: صادرکنندگان ما کالاهایی را که ۱۰ دلار ارزش اقتصادی دارند را به دولت روسیه ۲ دلار اعلام و اظهار می‌کنند.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، مسعود کرباسیان امروز در هفتاد و یکمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، با اشاره به صحبت های سلاح ورزی نایب رییس اتاق بازرگانی ایران که صادرکنندگان نمی‌توانند پول حاصل از کالاهای صادراتی خود از کشور روسیه را به ایران منتقل کنند، گفت: زیرا صادرکنندگان ما کالاهایی را که ۱۰ دلار ارزش اقتصادی دارد را به دولت کشور روسیه ۲ دلار اعلام و اظهار می‌کنند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان داشت: بنابراین این ۲ دلار رسما اجازه انتقال پول را دارد و ۸ دلار دیگر باید در بازار تبدیل شود. خوب این یعنی چه؟ یعنی ما به عنوان دولت به آن دولت بگوییم ما نمی خواهیم حق قانونی شما را بپردازیم، بنابراین ما هم به عنوان دولت نمی توانیم از این موضوع دفاع کنیم. در حالی که این کشور از حضور ما در بازارش استقبال کرده و مسیر سبزی هم برای مراودات تجاری با ۱۵ درصد تخفیف قرار داده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.