۵۰ درصد مرگ ایرانیان به دلیل سکته است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 50 درصد مرگ ایرانیان به علت سکته رخ می دهد و اگر دستگاه ها و امکانات لازم برای نجات بیماران در لحظه حادثه وجود داشته باشد، بسیاری از مرگ ها قابل پیشگیری است.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، سید حسن هاشمی در همایش آموزش اصول اورژانس به روحانیون در وزارت بهداشت افزود: ۸۰ درصد مرگ ها بر اثر سوء رفتار مانند تغذیه نامناسب و رفتارهای خشونت آمیز رخ می دهد که بخش مهمی از این حوادث قابل پیشگیری است.
وی اظهار کرد:علاوه بر حوادث جسمی مسائل و مشکلات روحی نیز اتفاق می افتد که ناشی از فضای مسموم در بعد بین المللی و ملی است و همه باید کمک کنند تا سالم سازی غذای روح و جسم به طور همزمان دنبال شود.
وزیر بهداشت همچنین در بخش دیگری از سخنانش گفت: روحانیون ابزار مهمی برای ارتقای سواد سلامت و افزایش آگاهی های مردم در اختیار دارند و می توانند برای پیشگیری از بروز حوادث و بیماری ها مردم را آگاه کنند.
وی اضافه کرد: روحانیون در نمازهای جمعه و جماعت و همچنین در اعیاد و مناسبت ها می توانند از طریق منبر و ارتباط مستقیم با مردم به طور غیر مستقیم در نجات جان بیماران و مصدومان نقش داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.