کاهش ۵ درصدی فوتی ناشی از تصادفات رانندگی طی شش ماهه سالجاری

مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت : در شش ماهه امسال تعداد 335 نفر (250مرد و مابقی زن) بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 5 درصد کاهش داشت.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران ،دكتر علي عباسي با بیان اینکه در کلیه محورها به جز محور برون شهری شاهد کاهش آمار بودیم ،تصریح کرد : جاده های برون شهری با ۲۳۶ مورد با افزایش یک درصدی مواجه بودیم و محور درون شهری با ۸۱ نفر (کاهش ۱۶ درصدی) و راه روستایی با ۱۸ نفر (با کاهش ۱۸ درصدی) فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسید.
بیشترین و کمترین شهرها
بر اساس این گزارش، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان هاي ساری ،میاندرود با ۵۶ ، بابل با ۴۳ و آمل با ۳۸ مورد بیشترین و شهرستان رامسر با ۶ مورد کمترین فوتی ناشی از تصادفات رانندگی گزارش شده است.
عابرین بيشترين قرباني تصادفات
عباسي در تفكيك وضعيت متوفي افزود:در زمان وقوع تصادف ۹۳نفر از افراد عابرین پیاده ، ۸۱ نفر سر نشین ، ۷۸نفر موتور سوار ،۷۷ نفر راننده و ۶ مورد هم دوچرخه سوار فوتی به ثبت رسید.

افزایش یک درصدی مصدومين تصادفات رانندگي
مدير كل پزشكي قانوني مازندران با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است اظهار داشت: در شش ماه امسال، ۸ هزار و ۶۰۰ نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه كردند كه اين رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل یک درصد افزایش داشت.
اين مقام اجرايي استان يادآور شد :دستگاه هاي اجرايي استان مي توانند در امر فرهنگ سازي با استفاده از آمارهاي پزشكي قانوني با برنامه ريزي پيشگيرانه و ارتقاي آگاهي عمومي مردم در راستاي كاهش آمار كشته ها و مصدومين در حوادث رانندگي موثر باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.