حضور نیم میلیون زائر در اربعین/ وضعیت نامناسب پارکینگها و جاده ها

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به حضور نیم میلیون ایرانی زائر در عراق همزمان با اربعین حسینی، نسبت به وضعیت نامناسب پارکینگ‌ها و جاده‌های شهرهای مرزی هشدار داد.

0 186

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، محمدرضا رضایی کوچی  در حاشیه برگزاری این نشست با حضور معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور، به بررسی موضوع فعالیت های ستاد اربعین حسینی اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به حضور نیم میلیون زائر ایرانی در عراق، باید تلاش شود این زائرین با امنیت کامل به این سفر بروند و لازمه آن هم این است که زیرساخت های لازم فراهم شود.

وی با اشاره به تردد زائران اربعین از چهار نقطه مرزی گفت: برخی از شهرهای منتهی به این نقاط از جهت پارکینگ و جاده وضعیت خوبی ندارند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: بر این اساس از وزارت راه و شهرسازی درخواست شده است که این جاده ها هر چه سریعتر تعریض شوند و پارکینگ مناسبی برای زائران در نظر گرفته شود.

رضایی کوچی همچنین با تاکید بر ضرورت بیمه شدن نیم میلیون زائر مراسم اربعین عنوان کرد: تاکید کمیسیون عمران این است که قیمت اتوبوس ها نیز باید متعارف باشد و در رابطه با بلیت هواپیما نیز افزایش قیمت بلیت ها باید در حد نرخ مصوب باشد.

وی خاطرنشان کرد: خبرهایی در رابطه با افزایش قیمت بلیت در برخی شرکت ها داشته ایم که به سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرده ایم این مساله را پیگیری کند و آنها نیز اعلام کرده اند که با افزایش های غیرقانونی برخورد می کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.