شبکه تلویزیونی برای تعامل خانواده و مدرسه راه اندازی می شود

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شبکه تلویزیونی به منظور تعامل خانواده و مدرسه تا دو هفته دیگر راه اندازی می شود، گفت: در فاز اول، این شبکه برای روسای مناطق و به تدریج برای مدیران مدارس و خانواده ها در نظر گرفته می شود.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، سید محمد بطحائی روز سه شنبه در آئین بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان اظهار داشت: این شبکه تلویزیونی یک شبکه ایمن است تا که هر آنچه را که نمی‌توان از طریق رسانه‌های جمعی با خانواده‌ها در میان گذاشت، تشریح شود.
وی ادامه داد: از جمله مسائلی که باید برای خانواده‌ها بازگو و تبیین شود مساله بلوغ دختران است که با راه‌اندازی این شبکه و فراهم کردن بستر الکترونیکی بدون ملاحظات شبکه های اجتماعی، برای خانواده‌ها ارائه خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اکنون ۳۰۰ مرکز مشاوره فعال داریم، تصریح کرد: همچنین توسعه کمی و کیفی این مراکز مشاوره در دستور کار قرار دارد و باید زمینه لازم برای مراجعه خانواده‌ها به این مراکز و حل مسائل فردی فرزندان آنها را فراهم کنیم.
بطحائی ادامه داد: آموزش خانواده‌ها باید به طور مستمر و هفتگی باشد و خانواده‌ها نیز باید مکلف به استفاده از این آموزش ها باشند.
وی گفت: خانواده‌ها باید از طریق شبکه تعاملی فراگیر نسبت به خطراتی که دانش آموزان را تهدید می کند، آگاه شوند.
وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: حرکت آموزش و پرورش در این مسیر به تنهایی امکانپذیر نیست و به مشارکت دیگر دستگاه ها نیاز داریم.
بطحائی با تاکید بر اینکه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری می تواند در همگرایی دیگر دستگاه ها به آموزش و پرورش کمک کند، افزود: خانواده و مدرسه دو بال هستند که اگر هماهنگ با هم حرکت نکنند این کبوتر به اوج نخواهد رسید.
وی ادامه داد: این تمثیل، ضرورت همگرایی و همسویی دو عنصر خانواده و مدرسه را در تربیت فرزندان این جامعه به خوبی نشان می دهد.
وزیر آموزش و پرورش گفت: در برخی مواقع مشاهده می شود که آنچه در مدرسه به دانش آموزان آموزش داده شده، تاثیر خود را از دست می دهد و در مواردی نیز تلاش های ساخته و پرداخته شده خانواده‌ها در مدرسه از هم گسسته می شود که بخش عمده دلیل این امر آن است که دو بال خانواده و مدرسه همسو با هم حرکت نمی کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.