کاهش آسیب های اجتماعی به همکاری همه دستگاه ها نیاز دارد

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین گفت: تعامل و هم افزایی دستگاه های اجرایی در پیشگیری و کاهش معضلات اجتماعی نقش مهمی دارد.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، سید سعید شاهرخی در جلسه ستاد پیشگیری و کنترل آسیب های اجتماعی دراستانداری گفت:سازمان های مردم نهاد در کاهش معضلات اجتماعی نقش مهمی دارند و دستگاههای اجرایی می بایست به این امر مهم توجه داشته باشند و در راستای برون سپاری فعالیت ها بکوشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بیان کرد: دستگاههایی که مستقیما در راستای کاهش معضلات اجتماعی مسئولیت مستقیم دارند و یا آنهایی که ظرفیت و توانمندی هایی در این خصوص را دارند می بایست به ستاد استانی کمک کنند تا با هم افزایی و متمرکز کردن فعالیت ها به یک وضعیت مطلوب در استان برسیم.

شاهرخی مبارزه با معضلات اجتماعی بویژه طلاق را مهم دانست و یادآورشد: می بایست تمامی دستگاههای مربوطه در راستای پشگیری وکاهش معضلات اجتماعی بویژه معضل طلاق حساسیت بیشتری داشته باشند و تمام انرژی و امکانات خود را در این زمینه بکارگیرند.

وی افزود: مقام معظم رهبری توجه ویژه ای به کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی دارند و در این خصوص دولت نیز تلاش می کند در این مسیر گام بردارد لذا همه مسئولان نیز ضرورت دارد در این امر مشارکت کنند.

معاون استاندار یادآورشد: فعالیت ها و برنامه های مدونی از سوی دستگاههای ذی ربط در حال انجام است که باید خروجی این تلاش ها رصد شود تا با یک بررسی کارشناسی نقاط ضعف و قدرت شناسایی شده تا نتیجه موثری را در استان در خصوص کنترل سیر صعودی معضل طلاق بدست آوریم.

وی گفت: نباید مدیران دستگاهها به وضع موجود راضی و قانع باشند بلکه لازم است با توجه به وظایف ذاتی خود در راستای اجرایی کردن برش استانی برنامه ششم فعالیت های بیشتری را انجام دهند.

در این جلسه حاضرین پیشنهادهای خود را در خصوص پیشگیری ومبارزه با معضلات اجتماعی بویژه طلاق و خودکشی بیان کردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.