اخذ ۴۵۰ سند مالکیت موقوفات طی سال جاری در مازندران

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: 450 سند مالکیت موقوفات طی سال 96 در مازندران اخذ شد.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی در کارگروه مشترک استانی تثبیت مالکیت موقوفات استان در بابل، اظهار کرد: صدور سند مالکیت موجب صیانت از موقوفات می‌شود.

وی با بیان اینکه برخی فرصت‌طلبان دنبال فرصتی مناسب برای تجاوز به موقوفات هستند، افزود: صدور سند مالکیت برای موقوفات موجب تثبیت مالکیت وقف می‌شود و از دست‌درازی متجاوزان در امان می‌ماند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه صدور سند مالکیت موقوفات کمتر از انجام وقف نیست، تصریح کرد: در واقع تثبیت مالکیت موقوفات خدمت به اهل بیت و امام حسین(ع) است.

حیدری با بیان اینکه مجموعه اداره ثبت استان مازندران در سنددار کردن موقوفات تلاش بسیاری می‌کنند، اضافه کرد: ۴۵۰ سند مالکیت موقوفات طی سال ۹۶ در مازندران اخذ شد.

وی با اشاره به اینکه برخی از موقوفات مازندران مورد تجاوز موقوفه‌خواران قرار می‌گیرد که اوقاف با آنها مقابله خواهد کرد، افزود: اوقاف از یک متر موقوفه گذشت نمی‌کند چون مسؤولیت شرعی و قانونی حفظ آن بر عهده اوقاف است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه حفاظت از موقوفات نیاز به فعالیت جهادی و انقلابی دارد، گفت: اوقاف مازندران استانی برتر در تثبیت سند مالکیت موقوفات است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.