انسداد مرزهای با تهدیدات بالا و تقویت ناوگان دریایی در دستورکار ناجا

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه ترانزیت مواد مخدر به سمت دریا سوق پیدا کرده، گفت: برای مقابله جدی با این پدیده شوم، کشور های حاشیه خلیج فارس بایستی با جمهوری اسلامی ایران همکاری داشته باشند.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز،‌ سردار قاسم رضایی در حاشیه مراسم تکریم و معارفه فرماندهان قدیم و جدید دریابانی استان هرمزگان و در جمع خبر نگاران گفت: ایران اسلامی دارای مرزهای امنی است و این موضوع خوشایند دشمنان نیست.

وی افزود: از ابتدای امسال تا کنون، ۴۲ تن انواع مواد مخدر توسط مرزبانان در درگیری با سوداگران مرگ در نقطه صفر مرزی که بیشتر در مرز پاکستان بوده، کشف شده است.

سردار رضایی با بیان اینکه امنیت مرز مشترک ایران و پاکستان با همت دو کشور میسر می شود، گفت: بعد از تعامل با کشور پاکستان امیدواریم اقدامات این کشور بیشتر شود تا شاهد قاچاق مواد مخدر از این مرز نباشیم.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه ترانزیت مواد مخدر به سمت دریا سوق پیدا کرده و اصل کشفیات این استان هم در دل دریا است، گفت: برای مقابله جدی با این پدیده شوم،کشور های حاشیه خلیج فارس بایستی با جمهوری اسلامی ایران همکاری داشته باشند.

وی ادامه داد: همچنین در مرز های غربی نیز نشست های خوبی با دولت عراق برگزار شده به گونه ای که گشت های همزمان با هم داریم که این  هماهنگی سبب شده تا مرز های غرب را بیشتر کنترل کنیم.

سردار رضایی خاطرنشان کرد: امتیازاتی برای مرزبانان در شرایط ویژه سخت خدمتی پیش‌بینی‌ شده که قرار است در سال جاری حدود ۶۰۰ واحد مسکونی به منارل سازمانی مرزبانی اضافه شود.

این مقام ارشد فرماندهی مرزبانی ناجا به انسداد مرزها متناسب با تهدیدات اشاره و تصریح کرد: انسداد مرزها با تهدیدات بالا در عرصه قاچاق مواد مخدر، کالا و قاچاق مسلحانه در دستور کار مرزبانی قرار دارد زیرا معتقد هستیم مرزهای مشترک دو کشور بایستی بین دو کشور مدیریت شود.

فرمانده مرزبانی ناجا با تاکید بر تقویت تجهیزات دریابانی، گفت: امسال و در برنامه ۵ ساله ششم، تقویت ناوگان دریایی در دستور کار قرار دارد و دریابانی به امکانات پیشرفته و مدرن برای اعمال قانون در عمق دریا مجهز می‌شود که استان هرمزگان در این خصوص در اولویت است.

سردار رضایی در پایان با تاکید بر ارتقاء امنیت اقتصادی، گفت: در راستای مقابله با کالای قاچاق در مرزهای جمهوری اسلامی، قرارگاه مبارزه با قاچاقچیان تحت عنوان قرارگاه مقداد در مرزبانی ناجا تشکیل شده است

تقویت دریابانی هرمزگان با تجهیزات پیشرفته و نوین
فرمانده مرزبانی ناجا در مراسم تکریم و معارفه فرماندهان قدیم و جدید دریابانی استان هرمزگان نیز گفت: با توجه به تغییرات تهدیدات، باید توان ما نیز متناسب با آن افزایش پیدا کند بنابراین تقویت مرزهای دریایی و خشکی با تجهیزات پیشرفته و نوین در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: رزمندگان و شهدای عرصه امنیت و مدافع حرم نقش مهم و تاثیرگذاری در امنیت ایران اسلامی دارند چراکه مدافعان حرم از آرمان‌های انقلاب اسلامی دفاع می‌کنند.

سردار رضایی با اشاره به اینکه امروز شاهد ناامنی و تهدیدات در کشورهای پیرامونی هستیم، گفت: در جمهوری اسلامی ایران، به برکت بصیرت بالای ملت و نیز هدایت های داهیانه فرمانده معظم کل قوا،  امنیت مطلوبی بر کشور حاکم است.

فرمانده مرزبانی ناجا اذعان داشت: جایگاه مرز در کشور یک جایگاه ملی است و همه در قبال آن وظیفه دارند؛ مرزبانان باید از تمام نقاط مرزی کشور حراست و پاسداری کنند بنابراین معتقدیم مرزبانی همانا به معنای عملکرد مرزنشینان و مرزبانان با هم است.

وی با اشاره به ۱۱۰۰ کیلومتر مرز استان هرمزگان بر افزایش تجهیزات دریابانی این استان تاکید و تصریح کرد: با توجه به تغییر تهدیدات، باید توان ما نیز متناسب با آن افزایش پیدا کند بنابراین تقویت مرزهای دریایی و خشکی با تجهیزات پیشرفته و نوین در دستور کار قرار دارد.

براساس گزارش سایت پلیس، سردار رضایی در خاتمه از تلاش های صادقانه سرهنگ “علی میر شمسی” در مدت تصدی فرماندهی دریابانی استان هرمزگان تقدیر و سرهنگ “علی اصغر خرم روی” که از فرماندهان باسابقه و پرتلاش ناجا است را به سمت فرمانده جدید دریابانی استان هرمزگان منصوب کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.