کنگره نمی تواند عدم پایبندی ایران به برجام را اعلام کند

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه پایبندی ایران به برجام توسط آژانس بارها اعلام شده، گفت: کنگره نمی‌تواند گزارش عدم پایبندی ایران به برجام را اعلام کند.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از خانه ملت، علاءالدین بروجردی در خصوص احتمال تفویض اختیار ترامپ به کنگره آمریکا برای اعلام عدم پایبندی ایران به برجام، اظهار داشت: پایبندی ایران به برجام توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به عنوان جایگاه بین‌المللی صلاحیت دار، بارها اعلام شده است؛ در حقیقت آژانس در گزارش‌های متعدد از جمله گزارش اخیر پایبندی جمهوری اسلامی ایران را تایید کرده است.

وی تصریح کرد: رئیس جمهور آمریکا با فشار صهیونیست‌ها وارد یک بازی شده که قطعا بازنده اصلی خواهد بود، زیرا با مخالفت و نقض برجام به دنبال فشار علیه ایران است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: کنگره نمی‌تواند عدم پایبندی ایران به برجام را اعلام کند، زیرا پیش از این آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش‌های مختلف پایبندی ایران به برجام را اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش، روزنامه واشنگتن‌پست نوشت احتمالا دونالد ترامپ همانند اقدامش درباره برنامه «داکا»، تعیین سرنوشت توافق هسته‌ای ایران را به کنگره آمریکا بسپارد و کاری کند تا نمایندگان کنگره توافق ایران را لغو کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.