مدیریت بیمارستان ها باید تغییر کند/سیاست وزارت بهداشت

معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: تغییر مدیریت بیمارستان ها به سمت مدیریت برتر و بهره وری حقیقی امری ضروری است.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، دکتر قاسم جان بابایی در نشست آسیب شناسی دستورالعمل هیئت امنایی کردن بیمارستان ها که با حضور روسای دانشگاه  های علوم پزشکی تبریز، مازندران، گیلان، شهید بهشتی و روسای چند بیمارستان تهران و نمایندگان حوزه معاونت توسعه وزارت بهداشت در ستاد مرکزی معاونت درمان وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: از آنجا که نظام سلامت نظامی هزینه بر است، تغییر مدیریت بیمارستان ها به سمت مدیریت برتر و بهره وری امری ضروری است.

معاون وزیر بهداشت با اعلام اینکه برنامه هیئت امنایی شدن بیمارستان های دولتی با تجارب موفق در بعضی دانشگاه ها انجام شده است، علت آن را مدیریت مناسب، همراهی و پشتیبانی دانشگاه ها دانست.

وی با بیان اینکه بازنگری دستورالعمل جذب و مدیریت مالی در این زمینه کمک کننده خواهد بود، تاکید کرد: لازم است در این بازنگری مدیریت بیمارستان ها، خدمات پاراکلینیک، مسائل اجتماعی، اقتصادی و جغرافیایی دانشگاه ها و استان لحاظ شود.

جان بابایی تصریح کرد: چرخه و زنجیره خدمات از کلینیک ویژه تا ستاد وزارت بهداشت، تامین منابع و دارو، ملزومات و تجهیزات پزشکی باید بازتعریف و روشن شود.

وی توانمند سازی و آموزش به مدیران بیمارستان ها را یکی از اقدامات مناسب انجام شده در سالهای اخیر برای بسترسازی هیئت امنایی شدن بیمارستان های وزارت بهداشت دانست و تاکید کرد: آشناسازی مدیران با علوم مدیریت جدید و به روز دنیا یک گام اساسی در این زمینه است که باید ادامه یابد.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: با همگرایی حوزه های مختلف درمان، توسعه، حقوقی و آموزش روند و دستورالعمل باید در راستای استقلال اداری و مالی بیمارستان ها اصلاح شود.

جان بابایی یادآور شد: هیئت امنایی شدن بیمارستان ها، بستری برای اجرای هر چه بهتر برنامه تحول سلامت است که منجر به افزایش بهره وری بیمارستان ها خواهد شد و در نهایت ارتقاء کمی و کیفی خدمات را به همراه خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.