تخصیص۳۳۰میلیارد تومان سرانه مدارس/ پرداخت مطالبات حق التدریس ها

وزیر آموزش و پرورش از پرداخت بخشی از مطالبات حق التدریس ها و سرانه مدارس تا هفته آینده خبر داد.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، سید محمد بطحایی در حاشیه مراسم تجلیل از روسای مجمع خیرین مدرسه ساز، گفت: خیرین مدرسه ساز می‌توانند با تامین بخشی از فضای آموزشی کشور تعادل نسبی در فضاهای کشور داشته باشند و از تبعیض در فضای آموزشی با این روش جلوگیری می‌کنیم.

وی در مورد وضعیت استخدام حق‌التدریس و مصوبه مجلس در این مورد، افزود: آموزش و پرورش به عنوان دستگاه اجرایی موظف بوده تا از مرجع قانونگذار تبعیت کند اما این باعث افزایش مشکلات در آموزش و پرورش خواهد شد که این مسئله نیازمند اتخاذ سازوکارهای متناسب با نیاز آموزش و پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: این طرح متناسب با نیاز آموزش و پرورش نبوده و نیازمند ملاحظاتی برای بهبود کار است به عنوان مثال نیروهای پیش دبستانی اغلب خانم‌ها هستند در حالی که در مدارس نیاز به معلم مرد نیز وجود دارد بنابراین نیازمند برنامه‌ریزی جامعی برای تامین نیرو هستیم.

بطحایی در مورد تامین نیروی انسانی با توجه به سونامی بازنشستگی در آموزش و پرورش در سال های آینده بیان کرد: مشکل چندانی برای تامین نیرو وجود ندارد و روش‌های مختلفی برای جایگزینی نیرو پیشنهاد شده است و علاوه بر دانشگاه فرهنگیان می‌توان از دانشگاه‌های دیگری که در حوزه تربیت معلم فعال هستند بهره‌ گرفت.

وی در مورد وضعیت تخصیص سرانه مدارس، افزود: هفته آینده ۳۳۰ میلیارد تومان بودجه مربوط به سرانه مدارس پرداخت خواهد شد که در این تخصیص اعتبار مطالبات بخشی از مطالبات حق‌التدریسی‌ها در نظر گرفته شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.