آمادگی پلیس مواد مخدر ایران برای ارتقای همکاری با اروپا و بالکان

️رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران ضمن دیدار با افسران رابط کشورهای اروپا و بالکان بر آمادگی برای ارتقای همکاری با همتایان خود در اروپا و بالکان تأکید کرد.

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز، سردار محمدمسعود زاهدیان، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا که به دعوت همتای ترک خود در رأس هیأت بلند پایه‌ای از مقامات پلیس و گمرک جمهوری اسلامی ایران به آنکارا سفر کرده است، در حاشیه دیدارهای دوجانبه با افسران رابط مبارزه با مواد مخدر کشورهای اروپا ومنطقه بالکان در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکار دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران با اشاره به اهمیت همکاری‌های فنی، اطلاعاتی و عملیاتی میان افسران رابط پلیس در سطح بین المللی، ارتقای سطح تعامل و ارتباط با افسران رابط مواد مخدر را مورد تاکید قرار داد.

زاهدیان مبارزه با مواد مخدر در ایران را مبتنی بر عزم ملی، باورهای دینی و دستور فرماندهان عالی‌رتبه نظامی برشمرد و گفت: در راستای مبارزه با قاچاقچیان و جلوگیری از انتقال مواد مخدر به اروپا تاکنون بیش از ۳۷۰۰ تن از نیرو های پلیس ایران به شهادت رسیده‌اند و ۱۲ هزار نفر از پرسنل نیز در درگیری‌ها با قاچاقچیان دچار آسیب‌های جدی شده‌اند.

سردار زاهدیان با اشاره به نقش محوری در امر مبارزه با مواد مخدر، آمادگی پلیس جمهوری اسلامی ایران در جهت ارتقای سطح مناسبات و همکاری با همتایان پلیس خود در منطقه اروپا و بالکان را اعلام کرد.

وی افزود: آمادگی داریم نشست روسای پلیس مبارزه با مواد مخدر کشورهای منطقه اروپا و بالکان را برای آینده نزدیک در جمهوری اسلامی ایران برگزار کنیم.

در این نشست سرهنگ بارانی، رابط مواد مخدر نیروی انتظامی مستقر در سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا با تشریح اقدامات فنی تخصصی پلیس ایران گفت: برای مبارزه جدی و اثربخش با قاچاقچیان، مشارکت و توسعه روابط جدی میان بخش های مختلف پلیس مبارزه با مواد مخدر کشورهای منطقه بالکان و اروپا با پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران بسیار مهم و ضروری است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.