۹ دستگاه ریزدانه‌کار یارانه‌ای به متقاضیان سمنانی واگذار شد

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: امسال 9 دستگاه ریزدانه‌کار یارانه‌ای به متقاضیان خرید در سمنان واگذار شده است.

0 117

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، ابوالفضل شاهمرادی با اشاره به برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش سطح زیر کشت محصول کلزا اظهار داشت: در راستای کاهش واردات روغن خوراکی، افزایش سطح زیرکشت این محصول در دستور کار قرار دارد و در این راستا نیز سیاست‌های حمایتی از بهره‌برداران این بخش انجام می‌شود.

وی به برخی از سیاست‌های حمایتی سازمان جهاد کشاورزی استان برای کشت این محصول اشاره کرد و گفت: تأمین بذر یارانه‌دار، خرید تضمینی دانه‌های روغنی و پرداخت به‌موقع بهای محصول، تأمین و تدارک به‌موقع بذور موردنیاز شهرستان‌ها، برگزاری دوره‌های آموزشی تئوری و عملی و همچنین اعزام مدیران، محققان، کارشناسان و مروجان برای بازدیدهای فنی و آموزشی داخلی برخی از این سیاست‌هاست.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان به دیگر حمایت‌های این سازمان از بهره‌برداران برای کشت این محصول استراتژیک در استان اشاره کرد و افزود: از مرحله کاشت تا برداشت به ازای هر هکتار ۳۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی به بهره‌برداران اعطا می‌شود.

شاهمرادی اضافه کرد: پرداخت هزینه جابه‌جایی کمباین برای شهرستان‌هایی که مشکل تأمین کمباین دارند و همچنین تداوم تأمین کارنده‌های جدید کلزا و سم‌پاش پشت تراکتوری و هد کمباین برداشت کلزا با ۴۰ درصد بخشودگی بهای ادوات از دیگر حمایت‌های این سازمان در طرح تولید دانه‌های روغنی کلزا در استان است.

وی خاطرنشان کرد: برای تولید هر چه بیشتر این محصول و همچنین افزایش عملکرد کمی و کیفی تلاش شده است تا ارقام مرغوب و مناسب با هر منطقه ازجمله ارقام وارداتی و تولید داخل در استان کشت شود.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان به برخی از ارقام مورد استفاده در استان اشاره کرد و گفت: ارقام نپتون، دانوب، گابریلا، آرتور، گارو، ماراتن، پراپر، آگامکس برخی از ارقام خارجی بوده و زرفام، اکاپی، RGS، هایولا ۵۰ و هایولا ۴۸۱۵ برخی از ارقام داخلی کلزاست که در استان استفاده می‌شوند.

شاهمرادی درباره زمان کاشت این محصول نیز گفت: با توجه به حساسیت این محصول به زمان کاشت تلاش می‌شود تا در تمام مناطق کاشت در زمانی صورت گیرد تا خطر سرمازدگی به حداقل ممکن رسیده و همچنین بیشترین محصول تولید شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.