انتقال فرهنگ‌سازمانی و تجربیات جهادگران در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است

رئیس کانون سنگر سازان بی سنگر استان گیلان گفت: انتقال فرهنگ‌سازمانی و تجربیات جهادگران در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به‌منظور استقلال واقعی، قطع ریشه‌های وابستگی و حفظ تمامیت ارضی کشور از دیگر برنامه‌ها و رویکردهای کلی فعالیت در کانون سنگراست.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، مظفر نامدار  در آیین بازگشایی کانون سنگر سازان بی سنگر اظهار کرد: ایثار گران جهاد سازندگی کشور در طول هشت سال دفاع مقدس در کنار دیگر رزمندگان جان‌برکف اسلام در شرایطی دشوار با اتکال به خداوند با خلاقیت و ابتکار خدمات ارزنده‌ای را در امر پشتیبانی و مهندسی جنگ ارائه نموده‌اند.

وی بابیان اینکه بعد از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ از سراسر کشور جهادگران دفاع مقدس دورهم جمع شدند، گفت: آنها باهم، پیمان بستند تا افرادی که از طریق جهاد سازندگی عازم جنگ شده‌اند را در قالب تشکیلاتی سازمان‌دهی کرده و با فعالیت فرهنگی و اجتماعی در جهت حفظ آثار دوران دفاع مقدس و انتقال آن به نسل جوان پویا باشند.

این چهره دانشگاهی بابیان اینکه این کانون در تاریخ ۴/۵ /۹۲ با شماره ۸۴۵ به ثبت رسیده و رسماً فعالیت قانونی خود را شروع کرده است، تصریح کرد: این کانون تشکلی مردم‌نهاد است که به‌صورت هیئت‌امنایی از پیشکسوتان و فرماندهان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد سازندگی استان تشکیل‌شده تا پایگاهی برای ارتباط با حدود ۷۵۰۰ نفر ایثارگر جهادگر استان و ایثارگران با یکدیگر باشند.

رئیس کانون سنگر سازان بی سنگر استان گیلان بابیان اینکه این کانون هیچ‌گونه اعتبارات دولتی را نخواهد داشت خاطرنشان کرد: کانون سنگر سازان بی سنگر در حد امکان در خدمت پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و اساسنامه تلاش خواهد نمود تا بتوانند برای دسترسی به اهداف خود موفق باشد.

نامدار برقراری ارتباط صمیمی بین اعضای کانون را از اهداف این مجموعه جهت حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، پشتیبانی و مهندسی جهاد سازندگی و ترویج آن عنوان کرد و افزود: تلاش در جهت پیگیری اجرای قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی و تصویب‌نامه‌های هیئت‌وزیران و مقررات مربوط به ایثارگران نسبت به اعضای کانون ایثارگران جهاد استان و خانواده‌های آنها از دیگر اهداف کانون سنگر سازان بی سنگر است.

مسئول کانون سنگر سازان بی سنگر با تأکید بر اینکه اسناد ایثارگران دفاع مقدس، مدارک و آثار آنها، جمع‌آوری آمار و اطلاعات نیروهای اعزامی جهاد به‌منظور تدوین تاریخ شفاهی دوران دفاع مقدس را در برنامه‌های خود قرار داده است، افزود: ارتقای کرامت انسانی و شأن اجتماعی پیشکسوتان صحنه‌های خون و شهادت جهاد سازندگی در جامعه و آموزش و خانواده آنها در جهت جبران بخشی از عقب‌افتادگی‌های ناشی از مشکلات جسمی، روحی و اجتماعی آنان را از دیگر اهداف خود قرار داده‌ایم.

نامدار شرایط عضویت در کانون را برای نیروهای مردمی که حداقل سابقه ۱۵ روز حضور داوطلبانه در جلسه از طریق پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد سازندگی گیلان را داشته‌اند عنوان کرد و افزود: یکی از اعضای خانواده معظم شاهد (همسر -فرزند- پدر- مادر -) اعم از نیروهای مردمی اعزامی از ستاد پشتیبانی و مهندسی، جنگ جهاد سازندگی شهدای سازمان کشاورزی جهاد سازندگی باشند به عضویت کانون قرار می‌گیرند.

رئیس کانون سنگر سازان بی سنگر گیلان گفت: پرسنل و بازنشستگان سازمان جهاد سازندگی و جهاد کشاورزی از طریق جهاد سازندگی اعزام به منطقه شده‌اند شامل جانبازان، آزادگان و رزمندگان جهادی با حداقل ۱۵ روز سابقه حضور داوطلبانه در جبهه و حضور داوطلبانه در بازسازی مناطق جنگ‌زده از دیگر شرایط عضویت در کانون سنگر سازان بی سنگر است.

وی بابیان اینکه اعضای هیئت‌امنا و کارکنان دائمی کانون استان و اعضای هیئت‌مدیره و بازرسان کانون در شش ماه حداقل دو ساعت در هفته با کانون همکاری داشته باشند عضو فعال شناخته می‌شوند، افزود: مسئولین رسمی استان و کشور که در رابطه با ایثار گران جهاد مسئولیت دارند و کارکنان دائم کانون، ایثارگران سازمان جهاد کشاورزی گیلان و همچنین افرادی که منشأ خدمات برجسته در دوران دفاع مقدس ب داشته‌اند، عضو افتخاری کانون محسوب خواهند شد.

نامدار بابیان اینکه تحت پوشش قرار دادن تمامی ایثارگران جهاد سازندگی استان بنا بر شرایط عضویت کانون به هم‌افزایی ظرفیت‌های موجود در بین ایثارگران جهاد سازندگی برای جبران بخشی از عقب‌افتادگی‌های ناشی از گرفتاری‌های اجتماعی و جسمی است خاطرنشان کرد: انتقال فرهنگ‌سازمانی و تجربیات جهادگران در تحقق اقتصاد مقاومتی به‌منظور استقلال واقعی، قطع ریشه‌های وابستگی و حفظ تمامیت ارضی کشور از دیگر برنامه‌ها و رویکردهای کلی فعالیت در کانون سنگر سازان بی سنگر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.