گردشگری پایدار دغدغه های زیست محیطی را رفع می کند

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران از گردشگری به عنوان منبع سوم درآمد در جهان و کشور یاد کرد و گفت: گردشگری پایدار دغدغه اقتصادی و زیست محیطی را رفع می کند.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، دلاور بزرگ نیا  در مراسم زنگ گردشگری در دبیرستان پسرانه نمونه دولتی شهید بخشی شهرستان چالوس افزود: نواختن زنگ در عرف به معنای هشداری است و هدف آن هوشیار کردن جامعه و مردم  و دلیل شکل گیری این جمع هم این موضوع است.

مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان اظهار داشت : امسال روز جهانی گردشگری با عنوان “گردشگری پایدار ، ابزاری برای توسعه” نام گذاری شده است .

بزرگ نیا ادامه داد : ما امروز در جهانی زندگی می کنیم که گردشگری منبع سوم درآمدی است و ایران ظرفیت های خوبی در این حوزه دارد و مردم، طبیعت، تاریخ، آیین سرمایه های بزرگ این سرزمین است.

وی گفت : دنیا به این نتیجه رسیده که دیگر سرمایه های مادی پاسخگو نیست و باید گردشگری را به عنوان یک صنعت تلقی کرد و باید به دنبال تعریف محصول باشیم .

بزرگ نیا با بیان اینکه این صنعت فرابخشی است و باید همه ی دستگاه ها همراهی کنند ، اظهار کرد : گردشگری پایدار، جامعه و همچنین ساختار آموزش دیده لازم دارد تا بتواند دغدغه اقتصادی و زیست محیطی یک جامعه را برطرف کند.

مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان افزود: همه افراد جامعه از کارکنان فرودگاه تا راننده تاکسی یک منطقه باید همراه باشند و این نیاز به آموزش علم گردشگری دارد و از هر هشت شغلی که در دنیا وجود دارد یک شغل مرتبط با گردشگری است و حتما از میان این جمع هم افرادی در این رشته تحصیل خواهند کرد.

بزرگ نیا بیان کرد : امروز با اجرای زنگ گردشگری از خودمان بپرسیم گردشگری برای ما چه سودی دارد و ما چطور می توانیم به این صنعت مهم کمک کنیم.

زندی ، فرماندار چالوس در این مراسم  با بیان اینکه امسال هم مانند سالهای گذشته میلیون ها مسافر را در تابستان پذیرا بودیم ، از زحمات همه ی مسئولین تشکر کرد و گفت: در همه حوزه های زیرساختی و فرهنگی با رشد می توان شاهد حضور بیشتر و کاربردی تر مسافر باشیم و با بررسی هایی که داشتیم توان اشتغال و درآمد در حوزه گردشگری بیش از حوزه های دیگر است.

زندی اظهار کرد : با برنامه ریزی آموزش و پرورش و آموزش در حوزه میهمان پذیری و گردشگری باید نسل جوان و آینده را آماده کرد تا این شهر توریستی و این استان فردای خود را در حوزه سرمایه گذاری و اشتغال پایدار تضمین کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.