۴۱ هزار ایثارگر در وزارت بهداشت فعالیت می کنند

مشاور وزیر بهداشت در امور شاهد و ایثارگران گفت: در دانشگاه های علوم پزشکی وزارت بهداشت در سراسر کشور حدود 41 هزار ایثارگر شامل خانواده های شهید، رزمنده، جانباز و آزاده مشغول به فعالیت هستند.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، سید محمدهادی موسوی در همایش یاد یاران و یادگاران شهدا در دانشگاه علوم پزشکی گلستان، با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس با ماه محرم، گفت: ما درسهای زیادی را از عاشورا و محرم داریم که جزو آموزه های اصلی دینی ما است.

وی افزود: قداست هفته دفاع مقدس به این خاطر است که در امتداد کربلا و عاشورا است.

موسوی تصریح کرد: ایثار و فداکاری شما مردان و زنان بود که باعث شد یک وجب از خاکمان را هم به دشمن ندهیم.

مشاور وزیر بهداشت در امور شاهد و ایثارگران خاطرنشان کرد: ما در دوران دفاع مقدس از کشورهایی از جمله مصر، سودان، مراکش، اردن، تونس، امارات، موریتانی، سومالی، نیجریه و الجزایر اسیر داشتیم.

وی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس حدود ۲۳۰ هزار شهید، ۴۳ هزار آزاده و ۶۷۰ هزار جانباز داشتیم.

موسوی بیان کرد: در کشور ۱۶۴ خانواده دارای چهار شهید، ۱۸۶ خانواده دارای سه شهید و ۷۰۰ خانواده دارای دو شهید داریم.

مشاور وزیر بهداشت در امور شاهد و ایثارگران اظهارکرد: رویکرد وزارت بهداشت در خصوص ایثارگران در دو بعد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و خدمات رسانی به ایثارگران دنبال می شود.

وی درخصوص خدمات رسانی به ایثارگران گفت: بر اساس بخش نامه ای که به تصویب رسیده، رزمندگان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور که ۶ ماه در جبهه حضور داشتند، مدرک تحصیلی شان یک مرتبه بالاتر محسوب می شود. همچنین کسانی که ۱۲ ماه در جبهه حضور داشتند از معافیت مالیاتی و کسانی که ۲۴ ماه در جبهه حضور داشتند از کسورات بازنشستگی بهره مند خواهند شد. این بخش نامه به زودی به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ خواهد شود.

موسوی با تاکید بر اینکه ایثارگران باید الگو باشند، گفت: درست است که مسئولین باید وظایف خود را در قبال ایثارگران انجام دهند، اما ما ایثارگران با خدا معامله کرده اند و باید صبور باشند. ایثارگران همواره باید در کار خود جزو بهترین ها باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.