حقوق مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر افزایش یافت

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر البرز گفت: حقوق مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر از ابتدای سال ۹۶ معادل ۱۰ درصد افزایش‌یافت.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، هادی بشیری در گفت‌وگویی،  اظهار داشت: حقوق مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر ۱۰معادل درصد افزایش یافته است و تمامی معوقات ۵ ماه گذشته به‌صورت یکجا با حقوق و مستمری شهریورماه پرداخت می‌شود.

وی افزود: این افزایش مشمول مستمری‌بگیرانی خواهد بود که سرپرست خانوارشان تا پایان سال ۹۵ فوت کرده و یا اینکه بیمه‌شده اصلی تا پایان سال قبل توسط کمیسیون‌های پزشکی ازکارافتاده کلی شده باشد.

مدیر صندوق در استان البرز ادامه داد: تاکنون حدود ۱۰ هزار خانوار روستایی، عشایری و کشاورز استان تحت پوشش این صندوق هستند و ۴۰۰ خانوار هم به دلیل فوت، کارافتادگی و یا کهولت سن از مستمری بازماندگان، کارافتادگی و یا بازنشستگی این صندوق استفاده می‌کنند.

بشیری در خاتمه گفت: کلیه کشاورزان، روستاییان، عشایر، شاغلین فصلی، رانندگان حمل بار و مسافر بین‌شهری و ساکنین شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر که سن آن‌ها از ۱۸ تا ۵۰ سال است می‌توانند با پرداخت ماهیانه حداکثر ۴۰ هزار تومان عضو صندوق شوند و از مزایای بازنشستگی، کارافتادگی و بازماندگان برخوردار شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.