ممنوعیت تردد کامیون‌های توزیع مواد غذایی/ پیشنهاد آغاز به‌ کار کارکنان دولت از ساعت ۹ صبح

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: به هیأت دولت پیشنهاد داده‌ایم که دو هفته اول مهرماه ساعت کاری کارکنان دولت از ساعت ۹ صبح باشد.

0

به گزارش پایگاه خبرگزاری سبز البرز  محسن پورسیدآقایی در ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: یکی از بزرگ‌ترین معضلات تهران حمل‌ونقل و ترافیک است.

وی با اشاره به اینکه باید برای حل معضل حمل‌ونقل و ترافیک به سمت اجرای قوانین و مقررات برویم،‌ گفت: تهران نیاز به یک جراحی دارد و برای اینکه بتوان معضلات این شهر را حل کرد، باید چندین جراحی صورت بگیرد.

پورسیدآقایی گفت: توسعه حمل‌ونقل عمومی با رویکرد مترو در اولویت قرار گرفته است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: از اول مهرماه نخستین آزمون جدی شهرداری تهران برای قضاوت مردم انجام می‌شود و بنده قبل از اینکه در این سمت منتصب شوم و حکم بنده صادر شود، درخواست کردم ستاد مهر هرچه سریع‌تر تشکیل شود و در این ستاد اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه دو هفته اول مهرماه اوج ترافیک شهر تهران خواهد بود، اضافه کرد: ۱۶ درصد سفرها در این دو هفته آموزشی است و با توجه به اینکه سرویس مدارس کامل نیستند در دو هفته اول ترافیک بیشتری خواهیم داشت.

سیدپورآقایی تصریح کرد: در راستای ساماندهی سرویس مدارس هماهنگی خوبی صورت گرفته است و قبل از آغاز سال تحصیلی قراردادهای سرویس مدارس منعقد شده و نظارت بر سرویس‌ها نیز برعهده سازمان تاکسیرانی است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران بیان داشت: با توجه به مذاکرات صورت گرفته با سازمان آموزش و پرورش، نظارت بر روی سرویس‌های مدارس با سازمان تاکسیرانی بوده ولی انعقاد قرارداد با مناطق آموزش و پرورش است.

وی افزود: یکی از معضلات ترافیکی صبح‌ها حضور کامیون‌های توزیع مواد غذایی در سطح شهر و سوپرمارکت‌هاست و بعضاً‌ در هر مغازه ۲۰ کامیون در طول روز مراجعه می‌کند که باعث توقف‌های غیرمجاز می‌شود.

سیدپورآقایی عنوان داشت: در شورای ترافیک شهر تهران مصوب شد در محدوده زوج و فرد از ساعت ۵:۳۰ تا ۱۰:۳۰ صبح تردد کامیونت‌ها ممنوع شده است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: با این اقدام بیش از ۱۲ درصد ترافیک کنترل شده است.

سیدپورآقایی بیان داشت:‌ از دولت نیز درخواست کرده‌ایم در دو هفته اول کارکنان ساعت کارشان ۹ صبح باشد تا بتوانند فرزندان خود را نیز به مدارس برسانند.

وی تأکید کرد: بخشی از ترافیک با این پیشنهاد‌ات حل‌وفصل خواهد شد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران اضافه کرد:‌ اقدامات عمرانی از آغاز شروع مدارس در اطراف مدارس متوقف می‌شود و تا دو هفته بعد از مهرماه اقدامات عمرانی صورت نخواهد گرفت.

سیدپورآقایی درباره استفاده از خودروهای استاندارد در سرویس‌های مدارس گفت: به دنبال آن هستیم که برای سرویس‌های مدارس از خودروهای استاندارد استفاده کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.