ترافیک پرحجم و روان در محورهای هراز و کندوان/ضرورت توجه به مدیریت سفر

رئیس پلیس راه مازندران گفت: آمد و شد خودروها در محورهای هراز و کندوان به‌صورت پرحجم و روان است که با توجه به افزایش حجم خودروها لازم است مسافران سفر خود را به‌گونه‌ای مدیریت کنند تا درگیر صف‌های طولانی ترافیک نشوند.

0

علیرضا قدمی امروز درباره آخرین وضعیت محورهای مازندران، اظهار کرد: در حال حاضر آمد و شد خودروها در محورهای سوادکوه و سمنان ـ مازندران به‌صورت عادی و روان است.

وی ادامه داد: همچنین آمد و شد خودروها در محورهای هراز و کندوان به‌صورت پرحجم و روان است.

رئیس پلیس راه مازندران با اشاره به اینکه روز گذشته شاهد تردد حجم زیاد خودروها در محورهای مازندران بودیم، اضافه کرد: از بعدازظهر نیز آمد و شد خودروها در محورها به‌صورت سنگین خواهد شد که توصیه ما به مسافران این است سفر خود را به‌گونه‌ایی مدیریت کنند تا درگیر ترافیک نشوند.

این مسؤول با اعلام اینکه محدودیت‌ترافیکی به‌مناسبت عید غدیر در محورهای مازندران آغاز شد، اضافه کرد: تردد انواع کامیون و کامیونت‌ها به‌ جزء حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز چهارشنبه ۱۵، هشت تا ۲۴ روز پنج‌شنبه ۱۶ و جمعه ۱۷، هشت روز شنبه ۱۸ تا یک بامداد روز یک‌شنبه ۱۹ و همچنین از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز یک‌شنبه ۱۹ شهریور ماه امسال از محور هراز ممنوع اعلام شده است.

*یک‌طرفه‌ شدن محورهای هراز و کندوان

قدمی با اشاره به ممنوع بودن تردد انواع تردد تمامی تریلرها از محور هراز، اضافه کرد: تردد تمامی وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ روز شنبه ۱۸ تا ساعت یک بامداد روز یک‌شنبه ۱۹ شهریور ماه امسال از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۷ روز شنبه تا ساعت یک بامداد روز یک‌شنبه از آب‌اسک به رودهن به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

وی یادآور شد: محدودیت تردد تریلر و اتوبوس با توجه به وضعیت راه و فقدان ایمنی کافی در برخی پیچ‌ها در محور سمنان ـ مازندران همچنان ادامه دارد.

رئیس پلیس راه مازندران با بیان اینکه تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج-چالوس کماکان ممنوع است، گفت: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ روز چهارشنبه ۱۵ تا ساعت یک بامداد روز پنج‌شنبه ۱۶ شهریور ماه از مرزن‌آباد به سمت کرج ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ روز چهارشنبه تا ساعت یک بامداد روز پنج‌شنبه از کرج به سمت مرزن‌آباد به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

قدمی اضافه کرد: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۲۴ روز جمعه ۱۷شهریور ماه امسال از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۸ تا ۲۴ همان روز از مرزن‌آباد به سمت کرج به‌صورت یک‌طرفه است.

وی افزود: همچنین تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ روز شنبه ۱۸ تا ساعت یک بامداد روز یک‌شنبه ۱۹ شهریور از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۷ روز شنبه ۱۸ تا ساعت یک بامداد روز یک‌شنبه ۱۹ شهریور ماه امسال از مرزن‌آباد به سمت کرج به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

رئیس پلیس راه مازندران ادامه داد: تردد تمامی تریلرها به‌ جزو حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز چهارشنبه ۱۵ و همچنین از ساعت هشت تا ۲۴ روز شنبه ۱۸ شهریور ماه امسال از تهران به قائم‌شهر و بالعکس ممنوع است.

قدمی با تأکید بر پرهیز از تخلفات حادثه‌ساز در محورهای مازندران، خاطرنشان کرد: لازم است رانندگان از ارتکاب به تخلفات حادثه‌ساز و انحراف به شانه خاکی جاده هنگام بروز ترافیک خودداری کنند، چرا که طی روزهای گذشته بیشترین تصادفات در این زمینه بوده است.

وی با بیان اینکه مسافران سفر خود را مدیریت کنند، اضافه کرد: با توجه به اینکه طی شهریور ماه با ترافیک زیاد در محورها مواجه هستیم لازم است مسافران با صبوری بیشتر، رعایت سرعت مطمئنه و پرهیز از عجله و شتاب تردد کنند.

رئیس پلیس راه مازندران در پایان گفت: تلفن مرکز کنترل راه‌های مازندران با شماره‌های ۲۱۸۲۹۳۴ و ۲۱۸۲۹۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به هموطنان در مورد آخرین وضعیت راه‌های استان است.در محور کندوان، تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس ممنوع است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.