غرق شدن تعداد ۴۷نفر در دریای مازندران

از شروع طرح دریا تا سوم شهریور ماه تعداد چهل و هفت نفر(۴۷) نفر در سواحل دریای مازندران غرق شدند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل هیجده (۱۸)درصد کاهش داشت.

0

به گزارش روابط عمومي پزشكي قانوني مازندران ،دکتر علی عباسی با اشاره به اینکه تعداد ۴۰ نفر از غرق شدگان مرد و ما بقی زن هستند ، افزود : ۶۶ درصد از غرق شدگان غیر بومی هستند.

تفکیک شهرستان
بر اساس اين گزارش در اين مدت شهرستان هاي محمودآباد با ۱۰، بابلسر با ۹ و نوشهر با ۷ فوتي بيشترين موارد مرگ ناشي از غرق شدگي را داشتند.

تفکیک محل غرق شدگی
از كل موارد غرق‌شدگي در این مدت (خرداد، تیر، مرداد، تا سوم شهریور) امسال، ۴۵ نفر در محدوده خارج طرح و تعداد ۲ نفر در داخل طرح جان باخته‌اند.

تفکیک ماه
بر اساس آمارها بیشترین ماهی که در آن غرق شدگی اتفاق افتاد به ترتیب مربوط به مرداد ماه با ۲۳، تیر با ۱۳، خرداد با ۸ مورد به ثبت رسید.
بیشتر غرقی ها دارای سن ۲۱ تا ۳۰ سال هستند.
بررسی ها نشان می دهد بیشتر غرق شدگان در سنین ۲۱ تا ۳۰ سال با ۱۴ مورد هستند و بعد از آن ۱۱ تا ۲۰ با ۱۱مورد و ۴۱ تا ۵۰ با ۶ مورد غرقی در رتبه های بعدی قرار دارند.
این مقام اجرایی استان در پایان در خصوص کاهش هیجده (۱۸)درصدی آمار غرق شدگان گفت :بدون شک اطلاع رسانی و پیگیری های به موقع اصحاب رسانه اعم از صداو سیما ، خبرگزاری ها و رسانه مجازی و حساسیت و حضور فعال و ارایه راهکارهای مناسب مسئولین استانی ،استانداری ، فرمانداری ، شهرداری و…. در کاهش این آمار مثمر ثمربود.

 

پایان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.