برگزاری جشنواره نوروزی گل و گیاه در مازندران

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران از برگزاری جشنواره نوروزی گل و گیاه در غرب و شرق مازندران خبر داد.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، مهران حسنی در جمع خبرنگاران و در حاشیه بازدید از سومین نمایشگاه جشنواره ملی «ارکیده» در باغ گیاه‌شناسی نوشهر با اشاره به ظرفیت‌های بسیار زیاد مازندران در حوزه تولیدات گل و گیاه، اظهار کرد: برگزاری جشنواره «ارکیده» سبب شناخت بهتر و بیشتر نسبت به اهمیت و جایگاه گل و گیاه در صنعت گردشگری شده است و امیدواریم از دوره‌‌های بعد بتوانیم بهتر از گذشته از این ظرفیت عظیم در صنعت گردشگری استفاده کنیم.

وی افزود: از آنجایی که رویکرد و نگاه‌ها در مازندران جذب گردشگر است بنابراین از هر رویداد فرهنگی مانند جشنواره «ارکیده» باید برای جذب گردشگر استفاده کرد و از طرفی زیرساخت‌های شهری و مبلمان شهری ما در مازندران باید به گونه‌ای ایجاد شود که موجب جذب گردشگران شود.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع درستی و گردشگری استان مازندران با بیان اینکه بحث گردشگری گل و گیاه در مازندران یک فرصت بسیار بزرگ در حوزه توسعه و رونق‌بخشی گردشگری است، تصریح کرد: چون گردشگران زیادی در ایام نوروز وارد مازندران می‌شوند بنابراین جشنواره‌های گل و گیاه از جمله «ارکیده» را می‌توانیم در ایام نوروز با همکاری جهادکشاورزی و دیگر دستگاه‌ها برپا کنیم.

این مسؤول ابراز کرد: به سازمان جهادکشاورزی نیز پیشنهاد دادیم تا در نوروز ۹۷ جشنواره گل و گیاه در غرب و شرق مازندران پرپا کنیم و گردشگری گل و گیاه چون یک نوع گردشگری خاص است بنابراین می‌تواند به عنوان مقصد سفر نیز تعریف شود و گل‌خانه‌ها و تولیدکنندگان می‌توانند با معرفی محصولات خود، نسبت به جذب و رونق‌بخشی اقتصادی تولیدات گل و گیاه اقدام کنند و حتی در بحث صادرات غیرنفتی نیز ورود پیدا کنند.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع درستی و گردشگری استان مازندران بیان کرد: به شهرستان‌هایی که دارای بازارچه صنایع دستی هستند اعلام کردیم که باید در کنار آن بخشی را به گل و گیاه اختصاص دهند و چون جشنواره گل در نوشهر جا افتاده است بنابراین نوشهر می‌تواند پایلوت این کار شود.

وی با اشاره به اینکه تمامی پایانه‌های گل و گیاه استان مازندران در دوازدهمین نمایشگاه تهران، فضایی را به منظور ترویج صنعت گردشگری گل و گیاه مازندران ایجاد کنند، عنوان کرد: مازندران در توسعه صنعت گردشگری گل و گیاه ظرفیت بسیار بزرگی دارد و برای تحقق این امر از تمامی تولیدکنندگان گل و گیاه و اتحادیه مربوطه آنها درخواست می‌کنیم که در این کار پیشگام شوند.

حسنی گفت: معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور، سامانه تقویم رویدادهای گردشگری کشور را طراحی و راه‌اندازی کرده است و اداره کل میراث فرهنگی مازندران نیز آن را به ادارات شهرستان‌های استان معرفی کرده است تا اطلاعات رویدادهای گردشگری مانند جشنواره ارکیده در آن سامانه بارگذاری شود و چون این سامانه یک تقویم رسمی رویدادها و جشنواره‌‌های رسمی گردشگری کشور است و می‌تواند به پربارتر شدن کیفیت جشنواره‌ها و جذب بیشتر گردشگران در آن کمک قابل توجهی کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.