وارادت بی رویه برنج، اقتصاد مقاومتی را زمین گیر می کند

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران گفت: وارادت بی رویه برنج، اقتصاد مقاومتی را زمین گیر می کند.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، حسین نیازآذری رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران در جمع خبرنگاران گفت:به دلیل واردات بی رویه و اشباع شدن بازار از برنج خارجی و عدم حمایت دولت کشاورزان نتواستند برنج سال زراعی قبل را بفروشند و به شدت دچار تامین نقدینگی برای سال زارعی آینده هستند.

نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم تنظیم بازار به نفع کشاورزان تاکید کرد: وارادت بی رویه و غیر ضرور برنج تقابل جدی با اهداف اقتصاد مقاومتی دارد و انگیزه کشت و تولید را از کشاورز سلب کرده است.

وی با اعلام اینکه اگر دولت طی سازوکاری حمایتی از کشاورز برنج به قیمت مناسب نخرد کشاورز هیچ امیدی به آینده ندارد، وی افزود: علیرغم اینکه دولت ابزار لازم برای خرید برنج داخلی را دارد اما در این زمینه کوتاهی و به کشاورزان بی توجهی می کند.

عضوهیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی موافقت وزیرجهادکشاورزی با ثبت سفارش جدید برای واردات برنج خارجی را زمین گیر کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی و ناکارآمد سازی صنعت داخلی خواند و از رییس جمهور خواست بر ظلمی که بر کشاورزان می شود بی تفاوت نباشد.

نیازآذری با اظهار اینکه سیاست های حمایتی دولت موجب تحرک در بازار مرکبات شده است گفت: سیاست مشابه بازار مرکبات برای خریدبرنج داخلی با قیمت مناسب انجام شود.

وی یادآور شد: هم اکنون بخاطر اشباع بازار از برنج خارجی هزاران تن برنج داخلی در شالیکوبی ها و انبارخانگی کشاورزان بی مشتری مانده و اگر دولت فکر عاجلی نکند روستاییان با چالش بزرگ اجتماعی و اقتصادی مواجه می شوند.

رییس مجمع نمایندگان استان مازندران با اشاره به ایام دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: هدف انقلاب ما خدمت به محرومان و اقشار زحمتکش جامعه به ویژه روستاییان بود اما متاسفانه ما از آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی فاصله گرفتیم .

نیاز آذری تصریح کرد: علیرغم تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی ، خودباوری و توسعه درون زا، بجای توجه به اقتصاد داخلی و حمایت از دسترنج کشاورزان به اقتصاد هند و چین کمک می کنیم.

وی بی توجهی به کشاورزان را مغایر با امنیت ملی دانست و افزود:امنیت غذایی کشور در گروه انگیزه و تلاش کشاورزان است و اگر دولت از تولید داخلی حمایت نکند به استقلال کشور بی توجهی کرده و به وابستگی دامن زده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.