بی‌توجهی به حقوق شهروندی ما را از مبارزه با فساد باز می‌دارد

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری گفت: بی‌توجهی به حقوق شهروندی ما را از مبارزه با فساد باز می‌دارد.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از روابط عمومی وزارت دادگستری، محمود عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری در جلسه افتتاحیه یازدهمین همایش ملی حقوق شهروندی با عنوان حقوق شهروندی و مبارزه با فساد که در سالن اجتماعات وزارت دادگستری برگزار شد گفت: حقوق شهروندی و مبارزه با فساد لازم و ملزوم یکدیگرند و بی توجهی به حقوق شهروندی، ما را از مبارزه با فساد باز می‌دارد.

عباسی در این جلسه ضمن تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر، اظهار کرد: وقتی که ما به انقلاب نگاه می کنیم و پیامدهایی که در نتیجه آن حاصل شده را می بینیم درمی یابیم که دو حوزه حقوق شهروندی و مبارزه با فساد همواره مورد توجه بوده و این دو سبقه غالب نظام ما بوده است.

وی افزود: در جای جای قانون اساسی و اسناد بالادستی ما این موضوع را به وضوح می بینیم و جایگاه سترگ این دو حوزه را مشاهده می‌کنیم. حقوق شهروندی و همچنین مبارزه با فساد سبقه غالب گفتمان انقلاب اسلامی است و فرمان هشت ماده‌ای امام راحل نیز در راستای حقوق شهروندی بوده است.

عباسی ادامه داد: ما باید بیش از پیش به حقوق شهروندی نگاه کنیم، اگر می‌خواهیم بدانیم چه رابطه‌ای بین این دو وجود دارد باید بدانیم آنجایی که حقوق شهروندی محقق می شود کفه ترازوی فساد کاهش می یابد. اگر ما دولت الکترونیک را اجرا کنیم و اگر کرامت انسانی را پاس بداریم، نقطه مقابلش می شود مبارزه با فساد. وی تاکید کرد: بی توجهی به حقوق شهروندی، ما را از مبارزه با فساد باز می‌دارد.

عباسی خاطرنشان کرد: اینکه رییس جمهور تاکید کرده اند که یک میز خدمت در ادارات بگذارید و مردم نباید در ادارات معطل شوند، نشان دهنده توجه و اهتمام به حقوق شهروندی است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.