آزمایشگاه مرجع دامپزشکی قزوین بازوی توانمند سازمان دامپزشکی کشور است

رئیس آزمایشگاه مرجع اداره کل دامپزشکی استان قزوین گفت: آزمایشگاه کنترل کیفی مواد غذایی استان قزوین به استتاد نامه ریاست وقت سازمان دامپزشکی در سال 1391 به استان‌های تابعه به عنوان آزمایشگاه مرجع کشوری در حوزه فرآورده‌های خام دامی، مواد اولیه و خوراک دام معرفی شد.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، علی رضایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ارسال نمونه از استان‌های مختلف پس از این اعلام آغاز شد و بر مبنای مستندات موجود صرفاً در بازه زمانی ابتدای سال ۱۳۹۳ تا انتهای آذر ۱۳۹۶ جمعاً ۸۱۲ نمونه از ۱۵ استان کشور و مرکز ملی تشخیص به آزمایشگاه مرجع قزوین ارسال شده است که آزمون انجام شده برروی اکثریت این نمونه‌ها آزمایشات میکروبی بوده است.
وی تصریح کرد: درخواست سایر آزمون‌ها از جمله تشخیص باقیمانده‌های دارویی، آنالیز و کشف تقلبات و مولکولی (تشخیص نوع گونه) نیز در میان نمونه‌های ارسالی وجود داشته است. نمونه‌های ارسالی عمدتاً نمونه‌های بسیار حساس، جهت تعیین تکلیف نهایی نمونه‌های شکایتی و همچنین موارد درخواست آزمون مجدد بوده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: مدیریت و کارکنان آزمایشگاه مرجع دامپزشکی قزوین همواره ضمن رعایت امانتداری و دقت در انجام کار، در حداقل زمان ممکن پاسخ نمونه‌های مذکور را به استان مبداء ارسال کرده و در خاتمه ابراز امیدواری کرد با پشتیبانی فزونتر سازمان دامپزشکی کشور از حیث تامین تجهیزات و نیز مواد مصرفی مورد نیاز امکان ادامه این خدمات در آینده نیز فراهم شود.
شایان ذکر است آمار ارائه شده بدون در نظر گرفتن نمونه‌های مربوط به طرح ملی پایش باقیمانده‌ها ( NRP )، که حجم عمده‌ای از آزمایشات آن در قزوین صورت می‌گیرد، است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.