تویسرکانی: بیش از ۲۲۰هزار بدهکار کلان مالیاتی شناسایی شدند

معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت:طی 10ماهه امسال، 220 هزار و 233 نفر اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی بدهی مالیاتی کلان داشتند که از طریق سیستم سازمان ثبت شناسایی شدند .

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، احمد تویسرکانی  در نشست خبری با موضوع آمار عملکرد ١٠ ماهه سازمان ثبت و افتتاح همزمان چند پروژه در استان ها به مناسبت دهه فجر، درباره ایجاد محدودیت برای بدهکاران مالیاتی با اشاره به تفاهم نامه این سازمان با سازمان امور مالیاتی کشور افزود : بعد از ایجاد محدودیت‌هایی، ۹۷ هزار و ۶۷۲ تن از این شمار بدهکار اعم از شخصیت‌های حقیقی و حقوقی، بدهی مالیاتی خود را تسویه کردند.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: ۱۴ هزار و ۵۰۹ میلیارد ریال در ۱۰ ماه گذشته به خزانه دولت واریز شده است.
تویسرکانی همچنین به حوزه وصول مطالبات هم اشاره کرد و گفت:طی ۱۰ ماه گذشته در حوزه وصول مطالبات، ۴۸ هزار و ۲۱۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال معوقات بانکی وصول شد که ۳۱ درصد رشد را نشان می‌دهد.
وی ادامه داد: در این زمینه ۱۷ هزار و ۳۱ نفر از بدهکاران بانکی ممنوع‌الخروج شدند و ۹ هزار و ۴۸۲ بدهکار پس از پرداخت بدهی، رفع ممنوعیت خروج از کشور گرفتند.
وی درباره تعداد افراد ممنوع المعامله نیز چنین اظهار کرد: دراین مدت، هفت هزار و ۱۴۰ بدهکار ممنوع المعامله شدند و دو هزار و ۶۴۴ تن هم بعد از رفع بدهی مالی، رفع ممنوعیت معامله دریافت کردند.

**صدور بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار سند مالکیت
وی ادامه داد: در این مدت در زمینه اسناد مالکیت، ٢ میلیون و ٦٦٩ هزار و ٦٤٦ سند صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل، پنج درصد رشد نشان می دهد.
تویسرکانی درباره اسناد مالکیت صادر شده برای اراضی روستایی در ١٠ ماهه امسال، نیز گفت: ٧٧ هزار و ٦٧٥ سند برای اراضی روستایی و ٦ هزار و ٦١٨ سند برای اراضی موقوفی صادر شده است.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار کرد: در این مدت، ٢٢ هزار و ٨٠٧ سند برای واحدهای مسکن مهر صادر شده است.

**کاهش هفت درصدی ازدواج و افزایش چهار درصدی طلاق
این مقام قضایی به میزان ازدواج ها و طلاق ها در ۱۰ ماهه امسال اشاره کرد و گفت:٥١٦ هزار و ٢١٤ ازدواج و ١٤٧ هزار و ٩٨٣ طلاق در ١٠ ماهه نخست امسال به ثبت رسید .
وی گفت: این آمارها نشان می دهد که ثبت ازدواج ، هفت درصد کاهش و طلاق ، چهار درصد افزایش داشته است.

**بیش از ۷۳ میلیون خدمت ثبتی
معاون قوه قضایی درباره خدمات ثبتی نیز اظهار کرد: ٧٣ میلیون و ٩٨٨ هزار و ١٧٨ خدمت ثبتی در حوزه های مختلف خدمات سازمان ثبت به مردم ارائه شده است که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ٣٩ درصد رشد دارد.
تویسرکانی درباره اسناد مربوط به قانون تعیین تکلیف، گفت: هیات ها طی ۱۰ ماه، در زمینه درخواست های مردمی، ٢ هزار و ٦٣٣ رای صادر کردند.
وی برای صدور سند در دفاتر اسناد رسمی هم چنین توضیح داد: ١٠ میلیون و ٤٨٥ هزار و ٥٣٢ سند، امسال صادر شده و حدود ٦ میلیون هم خدمات دیگر از جمله گواهی امضا صادر شده است.

**کاداستر موجب شفافیت و اقتصاد مقاومتی می شود
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خاطرنشان کرد: کاداستر طرحی زیرساختی و اساسی است و نمی توانیم در حوزه اقتصادی ادعای شفافیت و اقتصاد مقاومتی داشته باشیم ولی به دنبال اجرای طرح کاداستر نباشیم.
وی اضافه کرد: اکنون ١٥٣ لایه اطلاعاتی نسبت به املاک دولتی و ٥٣ لایه مربوط به املاک شخصی از طریق اجرای طرح کاداستر جمع آوری شده است و می تواند مبنای برنامه ریزی و اطلاعات پایه در کشور باشد بنابراین از دولت و مجلس شورای اسلامی برای اجرای این طرح مهم، استمداد می طلبیم.
تویسرکانی درباره شرکت های تجاری ثبت شده گفت: ٤٤ هزار و ٣٢٩ شرکت تجاری ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، پنج درصد کاهش را نشان می دهد همچنین ١٠ هزار و ٤٢ موسسه غیرتجاری هم به ثبت رسیده است.
وی اضافه کرد: ٥٣ شعبه و ١٤ نمایندگی از شرکت های خارجی در کشور به ثبت رسیده است.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر نقش صدور شناسه حقوقی برای اشخاص حقوقی در زمینه شفافیت اقتصادی، گفت: تاکنون (طی ۱۰ ماهه امسال) ٢ میلیون و ٦٤ هزار و ٤٠٦ شناسه حقوقی برای دستگاه های دولتی و موسسات ثبتی صادر شده است.
تویسرکانی با تاکید بر نقش بازرسی و نظارت در ارتقای سلامت اداری اظهار کرد: در ١٠ ماهه امسال، ٢٢ هزار و ٦٥٤ بازرسی از ادارات و دفاتر ثبت انجام شده است و در مواردی هم که تخلف محرز شده با متخلفان برخورد جدی انجام شده است.
وی با تاکید بر پیگیری جدی بازرسی ها، ادامه داد: در این راستا، یکصد نفر تعلیق، ٣٦٤ نفر از سردفتران و دفتریاران، انفصال موقت و ٢٩ نفر با توجه به نوع تخلف مرتکب ، انفصال دائم از خدمت دریافت کردند.

**بیش از سه هزار ثبت اختراع
تویسرکانی درباره ثبت اختراعات و علائم تجاری گفت: طی ۱۰ ماهه امسال ، سه هزار و ٣٠٧ اختراع و ٢٢ هزار و ٨٠٢ علامت تجاری تاکنون به ثبت رسیده است همچنین چهار هزار و ٥٦١ علامت تجاری تقاضای ثبت برند در عرصه بین المللی داشتند.
وی افزود: چهار هزار و ٦٢٣ طرح صنعتی نیز در این مدت به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هشت درصد رشد داشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.