انقلاب اسلامی موجب خودباوری ملت شده است

استاندار مازندران خودباوری را یکی از کارکردهای مهم انقلاب اسلامی برشمرد که به یاری شهدا، امام و رهبری محقق شده است.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، محمد اسلامی در مراسم گرامیداشت سفر آیت‌الله نظری به نوفل شاتو در شهرستان سوادکوه، یکی از مهم‌ترین کارکردهای انقلاب اسلامی را که به یاری شهدا، امام راحل و رهبری محقق شد، خودباوری و یافتن خود برشمرد و افزود: مردم ما بیدار شدند و باید خدا را شاکر باشیم که امام را درک کردند و به ندای او لبیک گفتند؛ امامی که برای خدا قیام کرد و مردم نیز برای خدا به او پیوستند.

استاندار مازندران، با بیان اینکه زنان و مادران ما به میدان آمده و فرزندان خود را تقدیم این انقلاب کردند و جانانه پای آن ایستاده‌اند، یادآور شد: آنها با تقدیم جان خود نهال نوپای انقلاب را آبیاری کردند و ما امروز ۳۹ امین سالگرد پیروزی انقلاب را جشن می‌گیریم.

وی خاطرنشان کرد: ما در حالی مراسم انقلاب را جشن می‌گیریم که طی این سال‌ها، دشمنان ما تمام همت خود را به کار گرفتند تا ما به پیروزی نرسیم.

نماینده عالی دولت در استان مازندران با اشاره به اینکه جریان استکباری در ۲۳ بهمن ۵۷، در حالیکه مردم اولین روز انقلاب خود را جشن می‌گرفتند، شعار “مذهب شیعه، مذهب باطل” را به راه انداختند، ادامه داد: چرا که دشمنان ما می‌دانستند که یک مرجع دینی برای حکومت‌داری انقلاب نکرده است و سعی در بلندی اسلام و پیاده کردن احکام الهی دارد و استکبار برای جلوگیری از انتشار پیام انقلاب اسلامی این جریان را به راه انداختند.

وی با اشاره به اینکه استکبار برای تضعیف جمهوری اسلامی نقشه‌های بسیاری را اجرا کرده‌اند، افزود: کنگره امریکا از دو سال قبل سعی در تجزیه عراق به سه کشور داشته و برای انجام این مهم، مزدوران خود را به منطقه اعزام و تفکر انحرافی وهابیت و داعش را ایجاد کردند تا بتوانند با تصرف این سرزمین‌ها آنها را به تسلط امریکا درآوردند.

اسلامی با اشاره به نقشه خاورمیانه بزرگ امریکا، خاطرنشان کرد: خاورمیانه بزرگ یعنی تجزیه خاورمیانه به کشورهای کوچک و وابسته به امریکا تا به کمک این امر بتوانند لایه‌های امن برای خود ایجاد کنند و اهداف خود را محقق سازند.

وی با بیان اینکه آنها برای تحقق خاورمیانه بزرگ، دست به جنایات و توطئه‌ها زدند، افزود: اما با هدایت رهبری و همراهی نیروهای مسلح، این توطئه‌ بزرگ در منطقه خنثی شد و آنها نتوانستند سرزمینی را در اختیار داشته باشند و به اهداف خود برسند و ما باید برای این امر جشن بگیریم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه هدف این توطئه بزرگ، بهم ریختن تمام امنیت و ساختار ما بود، گفت: به لطف خداوند ما امروز، آنها را شکست دادیم و اکنون در منطقه دارای چنان جایگاهی هستیم که کسی نمی‌تواند با ایران درگیر شود.

وی با اعلام اینکه دشمن هنوز بر عقیده خود پابرجا بوده و هر روز سناریو جدیدی را طرح می‌ریزد، بر آگاهی مردم از نقشه‌های آنان تأکید کرد و افزود: تکلیف ما این است که برای پیشرفت و سازندگی کشور کوتاهی نکنیم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه در گذشته بسیاری از کارخانه‌ها دولتی بوده و با گذشت زمان و تغییر شرایط، تکنولوژی و مدیریت به سمت کارخانجات مردم‌پایه حرکت کردیم، افزود: ما در این انتقال آسیب فراوانی دیده‌ایم و برخی کارخانه‌ها نیز به دلایل تخلف در واگذاری و تغییر شرایط نتوانستند اشتغال خود را پایدار نگه دارند و جوانان بسیاری با فقدان کار مواجه شدند.

وی با بیان اینکه ما اکنون در وضعیت ریزش و رویش هستیم، اعلام کرد: وضعیت ریزش کارخانه‌هایی است که کفایت لازم را نداشته و باید نوسازی شوند و وضعیت رویش نیز مربوط به کارخانه‌هایی جدیدی است که بتوانند توان رقابت داشته باشند.

اسلامی برای ایجاد اشتغال در شهرستان سوادکوه به توسعه صنایع معدنی، دامداری و گردشگری و بوم‌گردی اشاره کرد و افزود: سوادکوه پیشانی استان مازندران بوده و توسعه آن نیازمند انجام برخی اقدامات، حل مشکلات و رفع موانع در استان است.

وی در رابطه با البرز مرکزی با اشاره به رشد تکنولوژیکی و اقتصادی، وجود کارخانه کک‌سازی در کنار آن را ایجادگر ارزش افزوده دانست و بر پیگیری مجوز زیست‌محیطی آن تأکید کرد و افزود: صنایع معدنی وابسته می‌توانند بخشی از ظرفیت البرز مرکزی را فعال کنند.

اسلامی با تأکید بر توسعه صنایع دامی، کشاورزی و صنایع تبدیلی وابسته در شهرستان سوادکوه، به تسهیلات کم‌بهره روستایی و عشایری اشاره کرد و افزود: باید توجه شود که این تسهیلات تنها به خود روستائیان تعلق گیرد و فرزندان تحصیلکرده روستایی با کمک این تسهیلات کارآفرینی کنند.

وی با بیان اینکه ظرفیت استخدام برای همه وجود ندارد، بر کارآفرینی تأکید کرد و افزود: اکنون برای اجتناب از پارتی‌بازی، استخدام به‌صورت آزمون سراسری برگزار می‌شود.

استاندار مازندران با اشاره به جمعیت ۴۵هزار نفری شهرستان سوادکوه، افزایش سه برابری آن در ایام تعطیل را یک فرصت برای درآمدزایی و ایجاد اشتغال در شهرستان برشمرد و از جمله دیگر ظرفیت‌های شهرستان به ظرفیت راه‌آهن و قطار بوم‌گردی اشاره کرد و افزود: باید داشته‌های خود را پردازش کرده و توسعه دهیم.

نماینده عالی دولت در استان مازندران با اشاره به تشکیل اداره عشایر در مازندران و اقدامات خوب انجام شده در این راستا، بر ایجاد دفتر امور عشایر در شهرستان سوادکوه تأکید کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.