۵۷ درصد ابلاغ‌های استان قزوین به صورت الکترونیکی است

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین گفت: دادگستری کل استان قزوین همه اهتمام خود را در جهت استفاده از این سامانه‌ها را به کار گرفته است به گونه که در حال حاضر حدود 57 درصد ابلاغ‌های استان قزوین به صورت الکترونیک صورت می‌پذیرد.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، حجت‌الاسلام نورالله قدرتی، اظهار داشت: در ایام‌الله دهه مبارک فجر و چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی قرار داریم و همه ما باید تلاش کنیم که در این ایام بیش از پیش یاد و خاطره بنیان‌گذار کبیر جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) و همچنین شهدای انقلاب که همه ما مسئولان مدیون آن‌ها هستیم گرامی داشته شود.

وی در ادامه افزود: انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب‌ها تفاوت‌های بسیاری دارد، این انقلاب رهبرش، مردمش، هدفش و سرزمینش با سایر انقلاب‌ها متفاوت بوده و خواهد بود چون انقلاب اسلامی ایران دارای رهبری عادل و مردم ولایت مدار و مؤمن و سرزمینی با تاریخی سراسر ضد استکباری بوده است که این وجوه و خصیصه‌های مختلف را می‌توان در ابعاد مختلف انقلاب اسلامی شاهد بود.

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین تصریح کرد: انقلاب ما بر مبنای عدالت به پیروزی رسید و همه ما باید در جهت تحقق عدالت در جامعه اسلامی گام‌های مستحکم‌تری برداریم همان‌گونه که حضرت امیرالمومنین (ع) فرمود اگر برای اجرای عدالت تلاش شود اقتدا به سنت الهی کرده‌ایم.

وی به ظرفیت‌های دستگاه قضایی اشاره کرد و گفت: دستگاه قضایی سراسر اقتدار است و باید از همه ظرفیت‌های قانونی خود در جهت حاکمیت عدالت استفاده کند چون بر این اعتقادیم که اگر دستگاه قضایی مقتدر از همه ظرفیت‌های خود بهره ببرد از بسیاری از تخلفات و کج روی‌ها جلوگیری خواهد شد و همه موظف‌اند که اقتدار دستگاه قضایی را حفظ نمایند.

قدرتی در ادامه تصریح کرد: دستگاه قضایی در راستای روزآمدی، خدمات مختلفی را به مردم ارائه می‌دهد که هر یک از این خدمات برای گسترش خدمات به مردم است تا اقشار مختلف بتوانند خدمات را با سهولت بیشتری دریافت کنند.

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین به مزایای سامانه‌های الکترونیکی دستگاه قضایی اشاره کرد و اظهار داشت: همه این سامانه‌ها در جهت دادرسی عادلانه در دستگاه قضایی راه‌اندازی شده است و مزایای متعددی داشته و در آینده نیز خدمات جدیدی را به مردم ارائه خواهد کرد که در همین مدت نیز مزایایی از جمله کاهش غیر ضرور رفت‌وآمدها به دادگستری، کاهش تشریفات طولانی ابلاغ، کاهش اطاله دادرسی، کاهش برخی مشکلات فرهنگی و اخلاقی در بحث ابلاغ‌های سنتی و کاهش هزینه‌های سنگین دادگستری و اشخاص را به دنبال داشته است و به همین منظور عضویت در این سامانه‌ها برای عموم مردم یک ضرورت است.

وی به اهمیت سامانه سمپ اشاره و تصریح کرد: سامانه سمپ (سامانه مدیریت پرونده‌ها) به ما کمک خواهد کرد تا یک بانک اطلاعاتی دقیق در اختیار داشته باشیم و اگر بخواهیم در هر موضوعی به مدیریت صحیح و دقیق داشته باشیم باید یک آمار دقیق نیز داشته باشیم زیرا پایه هرگونه تحول اساسی آمار دقیق است و تحقق این امر به این موضوع وابسته است که همکاران دستگاه قضایی اطلاعات اشخاص و پرونده‌ها به‌طور دقیق در این سامانه ثبت نمایند.

قدرتی در پایان به عملکرد قابل قبول دادگستری در استفاده از این سامانه‌ها اشاره کرد و گفت: دادگستری کل استان قزوین همه اهتمام خود را در جهت استفاده از این سامانه‌ها را به کار گرفته است به گونه که در حال حاضر حدود ۵۷ درصد ابلاغ‌های استان قزوین به صورت الکترونیک صورت می‌پذیرد.

قدرتی در ادامه تصریح کرد: دستگاه قضایی در راستای روزآمدی، خدمات مختلفی را به مردم ارائه می‌دهد که هر یک از این خدمات برای گسترش خدمات به مردم است تا اقشار مختلف بتوانند خدمات را با سهولت بیشتری دریافت کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.