شاخص بهره‌مندی آب شرب روستایی گلستان ۷۰.۱۶ درصد است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان گفت: شاخص بهره‌مندی آب شرب روستایی گلستان در انتهای سال 1393 برابر با 62.1 درصد بوده که با اقدامات و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته طی این سه سال این شاخص در پایان سال 1395 به 70.16 درصد رسیده است.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان، مهدی شکیبافر پروژه‌های قابل افتتاح و کلنگ‌زنی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان را در دهه مبارک فجر تشریح کرد و گفت: ۲۴ روستای استان  در این ایام از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.

وی تصریح کرد: با بهره‌برداری از پروژه‌های مذکور ۱۰ هزار و ۴۵۳ خانوار با جمعیتی بالغ ۳۳ هزار و ۸۵۴ نفر در روستاهای استان گلستان از نعمت آب شرب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره‌مند خواهند شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان حجم عملیات پروژه‌های فوق  شامل حفر و تجهیز دو حلقه چاه، بهسازی سه دهنه‌چشمه، خط انتقال به طول ۳۳.۵ کیلومتر، مخزن زمینی بتنی چهار باب به حجم ۴۰۰ مترمکعب، شبکه توزیع  به طول ۶۶.۸ کیلومتر، نصب ۲ هزار و ۸۶۰ انشعاب خانگی، احداث تصفیه‌خانه حذف کدورت آب یک مورد، اجرای خط انتقال برق و نصب پست هوایی چاه به طول  ۱۴۴ متر  و اجرای حصارکشی و محوطه‌سازی تاسیسات چاه به طول ۱۵۴ مربع و احداث یک باب ایستگاه پمپاژ  برشمرد.

شکیبافر اظهار کرد: به منظور اجرای پروژه‌های آبرسانی روستایی فوق بالغ بر ۱۰۴ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و ملی هزینه شده است.

وی تصریح کرد: همچنین عملیات اجرایی  ۶ هزار متر خط انتقال با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد ریال در روستای «دوزین» شهرستان مینودشت در ایام‌الله دهه مبارک فجر آغاز شد

شکیبافر گفت: شاخص بهره‌مندی آب شرب روستایی بیش از ۱۰ درصد رشد داشته است که این شاخص  در انتهای سال ۱۳۹۳ برابر با ۶۲.۱ درصد بوده که با اقدامات و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته طی این سه سال این شاخص در پایان سال ۱۳۹۵ به ۷۰.۱۶ درصد رسیده است.

لازم به ذکر است در پایان این برنامه مهندس شکیبافر به سوالات تلفنی  و پیامکی مردمی پاسخ دادند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.