برگزاری مانور مقابله با آلودگی در رودخانه بابلسر

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران از برگزاری مانور مقابله با آلودگی نفتی و جستجو و نجات دریایی در رودخانه بابلسر برای نخستین‌بار در سطح کشور خبر داد.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی مازندران، محمدتقی انزان‌پور اظهار کرد: مانور به منظور گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای عرصه دریانوردی به ویژه دریانوردان سانحه نفت‌کش «سانچی» و در راستای آمادگی هر چه بیشتر تیم‌های جستجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی نفتی اداره کل بنادر و دریانوردی استان در مقابله با شرایط بحرانی و اجرای دستورالعمل‌های پدافند غیرعامل و مدیریت بحران برگزار شد.

وی برگزاری این مانور را از وظایف حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی برشمرد و گفت: براساس مفاد کنوانسیون‌های بین‌المللی، کشورهای عضو ملزم به آمادگی لازم برای مقابله با شرایط بحرانی جهت جلوگیری از بروز آسیب به محیط‌زیست دریایی است.

به این گزارش، مانور مقابله با آلودگی نفتی و جستجو و نجات دریایی با مشارکت ۳۵ نفر از نیروهای عملیاتی بنادر نوشهر، فریدونکنار و مشارکت ارگان‌ها و نهادهای امدادی از جمله دریابانی، شیلات، فرمانداری، هلال احمر، شهرداری، آتش‌نشانی، همیاران ناجی و محیط‌زیست با حضور جمعی از مسؤولان استانی و شهرستانی در رودخانه بابلسر برگزار شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.