افزایش ۱۲ هزار بشکه‌ای تولید نفت میدان ابوذر

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران، گفت: با نصب موفقیت‌آمیز پایه سکوهای A 20 و A 21 میدان ابوذر وآغاز عملیات حفاری، در مجموع تولید این میدان 12 هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران، حمید بورد افزود: عملیات نصب این دو سکو به همراه متعلقات و لوله‌های هادی حفاری روز سه‌شنبه ۱۰ بهمن‌ماه انجام شد. مدت زمان بارگیری، حمل و نصب این دو سکو ۹۰ روز به طول انجامید که این زمان با احتساب شرایط بد آب و هوایی که در برخی اوقات باعث توقف کار می‌شد محاسبه شده است.

وی افزود: این جکت‌ها که در مدت ۲۲ ماه ساخته شده به صورت چهارپایه بوده و وزن هر یک از آنها ۱۲۰۰ تن است و پس از بارگیری و حمل در محل میدان ابوذر نصب شده است.

به گفته وی، نفت سکوی A 20 به سکوی AC در مجتمع نفتی ابوذر منتقل می‌گردد و فاصله این سکو تا سکوی AC حدود ۶.۲ کیلومتر است. همچنین نفت سکوی A 21 به سکوی AA منتقل شده و تا سکوی AC 2.6 کیلومتر فاصله دارد.

بورد افزود: در حال حاضر کالای مورد نیاز خط لوله دریایی خریداری و به کارخانه ماهشهر حمل شده و آماده پوشش برای نصب در دریا است. عملیات ساخت عرشه‌های اصلی نیز در یارد صنایع دریایی اروند واقع در خرمشهر در حال اجراست.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران، افزود: عملیات نصب این جکت‌ها با مدیریت و راهبری شرکت‌های داخلی انجام شده که این امر نشان‌دهنده بلوغ و توانایی این شرکت‌ها در صنعت نفت دریایی است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.