نجفی: کرباسچی اشتباه کرده؛ شورای شهر مرجع تصویب بودجه است

شهردار تهران گفت: کرباسچی گفته بودجه بر اساس نیاز مردم بسته نشده است، اشتباه می کنند؛ باید شورای شهر که مرجع تصویب بودجه است نظر بدهد و ملاک ما مصوبه شورای شهر است.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، محمدعلی نجفی شهردار تهران در جمع خبرنگاران پیرامون انتقادات کرباسچی از بودجه شهرداری تهران اظهار داشت: من چند سال است از کارگزاران استعفا داده ام و فقط در مواردی برای مشورت در شورای عالی حزب دعوت می کنند که آن هم به ندرت حضور پیدا می کنم.

وی افزود: افراد نظرات مختلفی دارند و آقای کرباسچی چون متخصص و کارشناس بودجه است در مورد آن صحبت کرده است و اشکالی هم ندارد.

نجفی در پاسخ به این سوال که کرباسچی گفته بودجه بر اساس نیاز مردم بسته نشده است گفت: اشتباه می کنند. باید شورای شهر که مرجع تصویب بودجه است نظر بدهد و ملاک ما مصوبه شورای شهر است.

شهردار تهران در خصوص شایعه استعفای خود نیز گفت: این شایعه ای است که همین الان ساخته شده است.

نجفی در پاسخ به سوالی در خصوص انتقاداتی که نسبت به عملکرد شهرداری در مدیریت برف اخیر در تهران مطرح است و انتظارات مردم گفت: صبح روز یکشنبه که روز بعد از برف بود تمام خیابان های اصلی تهران باز بود. بیشتر از این شهرداری باید چه اقدامی انجام می داد؟

وی ادامه داد: این برف وضعیت ویژه ای داشت و ۲۷- ۲۸ ساعت مداوم بارید که در طول سال های اخیر بی سابقه بود و حجم بارش و سرعت آن و نیز میزان برودت هوا زیاد بود و برف به سرعت تبدیل به یخبندان شد.

شهردار تهران با بیان اینکه شهرداری آنچه را که در توان داشت انجام داد گفت: حتی در مواردی هم به وزارت راه در ارتباط با فرودگاه مهرآباد و بخشی از جاده تهران – قم و تهران – کرج کمک کردیم.

وی افزود: مسائلی هم خارج از اراده شهرداری یا هر دستگاه دیگری است. وقتی مثلا جاده به سمت کهریزک بسته می شود و کامیون‌های حمل زباله نمی توانند رفت و آمد کنند.

نجفی تصریح کرد: کشور ما به ویژه شهر تهران از نظر امکانات خیلی ضعیف تر از شهری است که برای حدود ۱۰ میلیون ساکن آماده شده باشد بنابراین مشکلات وجود دارد همه باید تلاش کنیم که تدریجا امکانات و قدرت مدیریت را افزایش دهیم.

شهردار تهران گفت: در این زمینه هم همکاری مردم بسیار مهم است که البته آنان در حد قابل قبولی همکاری کردند اما فکر می کنم در مواردی مانند برف های سنگین از نوع امسال باید تلاش کنیم از مردم کمک بیشتری بگیریم.

وی در خصوص مدیریت بحران و این که در وضعیت اخیر بیشتر شاهد بحران مدیریت و تداخل وظایف سازمان ها بوده ایم گفت: در مورد موضوع برف هیچ تداخل کاری وجود نداشت. پلیس راهور و شهرداری هر کدام وظایف خود را به خوبی انجام دادند.

شهردار تهران گفت: فقط روزهای اول و دوم مقداری مشکل داشتیم اما این مساله با سرعت مرتفع شد و در شب اول حدود هفت هزار نفر را اسکان دادیم و این از افتخارات شهر تهران و نظام جمهوری اسلامی است که با وجود سرمای هوا و برف سنگین حتی یک مورد یخ زدگی افراد در خیابان ها در تهران و سایر شهرها گزارش نشده است.

نجفی تاکید کرد: ما در عین حال که باید اشکالات و ضعف ها را بررسی می کنیم یاد نقاط قوت را مد نظر قرار دهیم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.