نظارت بازرسان نظام پزشکی بر رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی در مراکز درمانی

رئیس نظام پزشکی همدان: بازرسان این سازمان، بر رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی، در مراکز درمانی نظارت می کنند.

0 13

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز، به نقل از خبرگزاری صدا وسیمای مرکز همدان دکتر علیرضا مدرکیان افزود: وضعیت مطب‌های همدان از نظر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی هم اکنون مطلوب، و مشکل خاصی گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه مطب‌های پزشکی به عنوان اماکنی حساس، خطر انتقال کرونا در این اماکن افزایش می یابد، گفت: بازرسان ما روزانه مطبها، مراکز درمانی عمومی، و داروخانه ها را به لحاظ رعایت پروتکل های بهداشتی رصد میکنند.

رئیس نظام پزشکی استان همدان با تاکید بر اینکه وضعیت مطب‌ها نسبت به ماه‌های گذشته مطلوب‌تر شده است، اضافه کرد: درصد کمی از مطب‌ها دارای نقایصی بودند که در بازدید‌های بعدی این ایرادات برطرف شده بود.

مدرکیان با بیان اینکه در بیشتر مطب‌ها محلول‌های ضد عفونی کننده و تجهیزات بهداشتی وجود دارد، یادآور شد: هر چه وضعیت بهداشتی مطب و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بهتر باشد، امنیت سلامت پزشکان هم بیشتر می‌شود.

  • او با تاکید بر اینکه استفاده از ماسک در مطبهای پزشکی و مراکز درمانی، اجباری است، افزود: توصیه شده است سیستم نوبت‌دهی نیز به گونه‌ای باشد که از تجمع بیماران و حضور ساعات طولانی در مطب جلوگیری شود.

در استان همدان، ۹۰۰ مطب پزشکی، مرکز درمان عمومی و داروخانه وجود دارد. به گفته رئیس سازمان نظام پزشکی همدان، این سازمان، از آغاز سال تاکنون از ۴۰۰ مطب، مرکز درمانی و داروخانه همدان بازدید کرده است .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.