اهتمام جدی مدیران کمیته امداد برای توانمند سازی مددجویان 

0 99

 

استاندار قم با تقدیر از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره)، بر ضرورت توانمند سازی مددجویان در کنار حمایت های مادی و معنوی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم دکتر بهرام سرمست استاندار قم در جمع زائرین مددجوی استان آذربایجان غربی در قم، با اشاره به نقش آموزش در توانمند سازی مددجویان، اظهار کرد: در کنار کمک های مادی و معنوی، باید زمینه آموزش و مهارت افزایی افراد نیز ایجاد شود.

استاندار قم با بیان اهمیت توجه به آسیب های اجتماعی در خانواده ها، اضافه کرد: از موضوعات مهم در امر آموزش، مسائل مرتبط با خانواده و سبک زندگی است که لازم است افراد بخوبی در این زمینه آموزش داده شوند.

وی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی در سایه مشکلات معیشتی فشار بیشتری بر اقشار ضعیف وارد می کند، ادامه داد: مدیران موظفند نسبت به اقشار آسیب پذیر برنامه ریزی جامع تری داشته باشند.

سرمست با تاکید بر رویکرد مناسب کمیته امداد امام خمینی (ره) در آموزش مهارت، کار و اشتغال، تصریح کرد: مدیریت استان همچون پدری حامی و پشتیبان اعضای جامعه است و منطقی است که برای عضوی که ضعیف تر است توجه و حمایت بیشتری داشته باشد.

وی در ادامه طی برنامه بازدید از کارگاه های مهارت آموزی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) در جشن تکلیف دختران مددجو حضور یافت و با اشاره به اهمیت آموزش مسائل دینی و احکام شرعی، بر پایه ریزی مسیر زندگی در راه نماز و خدا شناسی تاکید کرد.

سرمست همچنین در کلاس پیشگیری از آسیب های اجتماعی با اشاره به آسیب های فضای مجازی در زندگی امروزی، بر مدیریت زمان و کنترل فضای مجازی تاکید کرد و گفت: باید از فضای مجازی در مسیر های مفید بهره برد و زمینه های آسیب و اعتیاد به فضای مجازی شناسایی و پیشگیری شود.

وی همچنین با بیان ضرورت آموزش ویژه جوانان که در سن ازدواج هستند، ادامه داد: توجه به آسیب های اجتماعی در تشکیل خانواده و لزوم آموزش زوجین و خانواده ها در تحکیم پایه های زندگی نقشی بسزا دارد.

استاندار قم در خاتمه این بازدید با تقدیر از خدمات کمیته امداد امام خمینی(ره) در امر مهارت آموزی، بر توزیع متوازن این آموزش ها در مناطق مختلف تاکید کرد و افزود: علم در کنار مهارت و هنر ارزش پیدا می کند و نسل جدید باید این مهم را سرلوحه کار خود در زندگی قرار دهند، تا نسلی توانمند برای آینده کشور تربیت شود.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.