حمایت از زنان آسیب پذیر در مناطق حاشیه نشین قروین نیازمند اعتبارات ملی است

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری :

0 81

بانوان به عنوان پایه‌های اصلی خانواده و محور اساسی رشد، پویایی، اعتلای خانواده و جامعه به شمار می‌روند، به طوری که اگر سلامت بانوان در خانواده نادیده گرفته شود ، سلامت جامعه نیز در معرض تهدید قرار می‌گیرد.
به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری ،
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین روز دوشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده برگزار شد، افزود: استان قزوین قطب صنعت و کشاورزی در کشور محسوب می شود و مهاجر پذیر بودن آن سبب شده تا شاهد برخی آسیب های اجتماعی در حوزه زنان باشیم.

مریم بیدخام اضافه کرد: میزان آسیب های اجتماعی قزوین در رتبه های میانی کشور قرار دارد درحالی که در برخی حوزه ها بسیار خوب عمل کرده‌ایم اما برای استمرار این طرحها و تقویت آنها نیازمند حمایت و اعتبار ملی هستیم.

وی به وجود ۲۰ هزار زن سرپرست خانوار که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، اشاره کرد و گفت: پرداخت هایی که به این زنان اختصاص می یابد بسیار پایین است و نمی تواند آنان را توانمند کند، به همین دلیل باید به کارآفرینی آنها توجه کرد.

بیدخام همچنین گفت: سال گذشته از طرف بهزیستی و در قالب برنامه گروه های همیار به هر پنج نفر ۳۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال داده شد که این موضوع و اعتبارات لازم برای افزایش اشتغالزایی آنها باید در دستور کار قرار گیرد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین در خصوص سامانه تصمیم(سامانه کاهش طلاق) در استان پرداخت و گفت: در استان‌هایی که طلاق رتبه بالایی داشت سامانه تصمیم با اعتبارات ملی خوبی راه اندازی شد، اما در استان ما فقط به منظور پیشگیری و با کمک اعتبارات سازمان اجتماعی و استانی این سامانه راه اندازی شده است که نشان از دغدغه و توجه به آسیب های اجتماعی مربوط به زنان است.

بیدخام تصریح کرد: اقدامات سامانه تصمیم در مقایسه با سال قبل به کاهش ۱۳.۸ طلاق در قزوین و ۲۸ درصدر در شهرستان آبیک منجر شده است و در شهرستان البرز که این سامانه وجود ندارد آمار طلاق رو به افزایش قابل توجهی داشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.