۹۲۵ هکتار از مزارع شاهرود به سیستم های نوین آبیاری مجهز شد

0 88

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شاهرود با اشاره به اجرای سامانه‌های نوین آبیاری در مزارع این شهرستان گفت: سال گذشته ۹۲۵ هکتار از این مزارع به سامانه های نوین آبیاری مجهز شد.
به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، علی اصغر حجی به میزان اعتبار هزینه شده برای اجرای این سامانه های نوین آبیاری اشاره کرد و اظهار داشت: برای اجرای این میزان سامانه نوین آبیاری ۴۲ میلیارد ریال هزینه شد.
وی به دیگر اقدامات انجام شده برای تجهیز مزارع به سامانه های نوین آبیاری گفت: تجهیز۲ هزار هکتار از مزارع منطقه خارتوران به سامانه‌های نوین آبیاری در دستور کار است که تاکنون با اجرای فاز نخست آن ۴۲۰ هکتار از مزارع منطقه خارتوران به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شاهرود با اشاره به بازسازی مرمت و تکمیل قنوات این شهرستان گفت: سال گذشته ۱۷ رشته قنات از محل اعتبارات ملی و استانی تکمیل مرمت و بازسازی شد.
حجی اضافه کرد: در سال ۹۷ تعداد ۱۳ رشته قنات با صرف ۷ میلیارد و ۲۸۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی بازسازی، مرمت و تکمیل شد.
وی افزود: همچنین چهار رشته قنات با صرف یک میلیارد و پانصد و سی میلیون ریال از محل اعتبارات استانی تکمیل، مرمت و بازسازی شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شاهرود با اشاره به اجرای پروژه های انتقال آب گفت: پروژه انتقال آب در حوزه تعاونی تولید قلعه نو خرقان به طول ۲ و نیم کیلومتر اجرا شد.
حجی از احداث ۲۴ مخزن ذخیره آب برای بهره‌برداری از پروژه‌های سامانه‌های نوین آبیاری در سال گذشته اشاره کرد و گفت: حجم این مخزن های ذخیره آب ۵۷ هزار و ۸۸۹ متر مکعب است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.