همایش علمی تخصصی انتقال آب دریای خزر به سمنان برگزار می شود

0 128

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز مسعود نصیری زرندی روز دوشنبه در نشست خبری با موضوع همایش علمی تخصصی انتقال آب دریای خزر به استان سمنان در تالار خیام دانشگاه سمنان، افزود: ضرورت اجرای طرح انتقال آب خزر به سمنان را مجلس شورای اسلامی و دولت تایید کرده اند و این همایش یک روزه مباحث علمی طرح را مورد ارزیابی قرار می دهد.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف دانشگاه ها توجه به مطالبات مردمی است، خاطرنشان کرد: همایش علمی تخصصی انتقال آب دریای خزر به استان سمنان به دور از هر گونه نگاه سیاسی و به منظور اغنای افکار عمومی در زمینه ضرورت اجرای این طرح برگزار می شود.

رئیس دانشگاه سمنان افزود: با وجود تلاش یک ساله برای برگزاری این همایش، در طول این مدت بارها تاریخ و زمان اجرای آن تغییر کرده و این مساله با دانشگاه نبوده است.

دبیر اجرای همایش علمی تخصصی انتقال آب دریای خزر به استان سمنان نیز در این نشست گفت: همایش علمی تخصصی انتقال آب دریای خزر به استان سمنان در ۶ محور الگوی مصرف، مطالعات فنی، مطالعات زیست محیطی، مطالعات اجتماعی و اقتصادی، مطالعات سیاسی و سرمایه گذاری طرح برنامه ریزی شده است.

مجید قلهکی افزود: ۶۰ مقاله در مرحله ابتدایی به همایش علمی تخصصی انتقال آب دریای خزر به استان سمنان ارسال شد که پس از داوری ۳۲ مقاله به این همایش راه پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه تمام مقالات به صورت پوستر در همایش علمی تخصصی انتقال آب دریای خزر به استان سمنان ارایه می شود، بیان کرد: ۹ مقاله مربوط به محور الگوی مصرف، هشت مقاله در محور مطالعات فنی، ۶ مقاله محور مطالعات زیست محیطی، ۶ مقاله مرتبط با محور مطالعات اجتماعی و اقتصادی، ۲ مقاله در خصوص مطالعات سیاسی و یک مقاله نیز در زمینه محور سرمایه گذاری طرح است.

قلهکی، به بخش های مختلف همایش علمی تخصصی انتقال آب دریای خزر به استان سمنان اشاره و تصریح کرد: سخنرانی مسوولان دعوت شده در نوبت صبح ارایه می شود، ارائه مقالات در زمینه روش ها و ضرورت های اجرای طرح و میزگرد به صورت پرسش و پاسخ دیگر بخش های درنظر گرفته شده است.

دبیر اجرای همایش در این نشست یادآور شد: هیچ گونه مقاله ای در مخالفت با اجرای این طرح به دبیرخانه ارسال نشده است.

ردیف اعتباری طرح انتقال آب دریای خزر با ۸۱ درصد رای نمایندگان مجلس در بودجه سال ۹۸ تصویب شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.