خسارت بیش از ۲۹۶ میلیارد تومان به جاده های مازندران / رتبه اول مازندران در کاهش نرخ تصادفات جاده ای

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران در نشست خبری؛

0 105

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران خسارت سیل اخیر به جاده های استان را بیش از ۲۹۶ میلیارد تومان برآورد کرد.
به گزارش مهدی پورعرب خبرنگار حوزۀ اجتماعی پایگاه خبری «سبزالبرز»، عباسعلی نجفی صبح امروز در نخستین نشست خبری سال جدید پس از انتصابش، به اتفاق معاونین، با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در سال ۹۷ در بخش راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران انجام شده است گفت: حدود ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی، فرعی و راه روستایی شامل آزادراه و بزرگ راه در استان مازندران وجود دارد، که از این میزان، حدود ۷۰ درصد راه های روستایی آسفالت و مابقی شنی و خاکی است.
وی همچنین با اعلام بیشترین خسارت سیل ۲۷ اسفند ۹۷ و نیز ۱۲ و ۱۳ فروردین و سوم اردیبهشت ماه سال جاری به راههای روستایی استان به میزان یک هزار و ۲۷۸ کیلومتر افزود: بر اثر سیلاب اخیر در مازندران ۶۰ دستگاه پل و ابنیه تاریخی و نیز حدود ۱۰ الی ۵۰ درصد راههای استان دچار خسارات شدید شد که در چند سال اخیر بی سابقه بود.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران با اشاره به خسارات ناشی از سیلاب سال گذشته و امسال در استان تصریح کرد: تاکنون فقط یکصد میلیارد ریال اعتبار از محل بودجه استانی و ملی برای جبران خسارت های سیلاب در حوزه راه سازی به مزاندران اختصاص داده شده است که این مزان اعتبار جوابگوی خسارات وارده به جاده های استان نمی باشد.
نجفی در ادامه این نشست از کاهش نرخ تصادفات جاده ای در استان و کسب رتبه اول در کشور خبر داد و اظهار داشت: بیش از ۵۷ کیلومتر نیوجرسی و بلوک های بتنی، سال گذشته، در محورهای استان نصب شده که این امر موجب جلوگیری از کاهش تصادفات جاده ای و نیز کسب مقام اول به مدت سه سال پیاپی توسط اداره کل حمل و نقل جاده ای مازندران در کشور گردید.
وی همچنین از تبدیل گارد ریل های قدیمی به گارد ریل های سنگی و بتنی، جهت افزایش ایمنی و ماندگاری در راه های استان خبر داد و خاطرنشان کرد: بیش از ۳ هزار و ۹۰۰ کیلومتر از جاده های استان در سال گذشته خط کشی صورت گرفت و نیز بیش از ۳۰ هزار علائم از نوع اخطاری، اخباری و انتظامی نصب شده است.
این مسئول با اشاره به فعالیت ۵ هزار و ۲۹۷ ناوگان حمل و نقل مسافری در استان با عمر بالای ۲۰ سال، خواستار بازسازی ناوگان حمل و نقل کالا و مسافربری شد.
نجفی در پایان با باین اینکه هم اکنون حدود ۳۰ درصد از ماشین آلات راهسازی فرسوده و نیازمند تعمیر است، بهره گیری از ماشین آلات بخش خصوصی را به صورت اجاره جزو برنامه های آینده این اداره کل اعلام کرد.
گفتنی است در ابتدای این نشسیت هوشنگ نصیری مسئول روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران با اشاره به گستردگی خسارات در سیلاب اخیر به استان مازندران و آسیب های جدی به راه ها و ابنیه های تاریخی محورهای مواصلاتی، خواستار انعکاس صحیح و مثمرثمر این مشکلات از طریق خبرنگاران رسانه های گروهی و اختصاص اعتبارات ملی توسط مسئولان کشوری شد.
شایان ذکر است بر اثر وقوع سیلاب اسفند ماه سال گذشته و فروردین ماه سال جدید، حدود یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به واحدهای مسکونی، مزارع کشاورزی و نیز تأسیسات زیربنایی از قبیل راه های مواصلاتی و روستایی خسارات سنگین وارد شد و براساس اعلام مسئولان ذیربط هفت نفر نیز جان خود را از دست دادند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.