اعتبار عیدی یک میلیون مددجوی بهزیستی تامین می شود

رئیس سازمان بهزیستی کشور:

0 498

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، وحید قبادی دانا در حاشیه مراسم انعقاد تفاهمنامه مشترک بین بهزیستی و سازمان بسیج سازندگی با موضوع مشارکت در تامین مسکن پنج هزار خانوار تحت پوشش و مناسب سازی محیط زندگی و مبلمان شهری در جمع خبرنگاران افزود: مبلغ عیدی ۵۰۰ هزار مددجو تامین اعتبار شده اما اعتبار عیدی ۵۰۰ هزار مددجویی که تازه به چرخه مستمری بگیران وارد شده اند، تامین نشده است.
وی خاطرنشان کرد: پرداخت عیدی مددجویان را هر روز پیگیری می کنیم و قول مساعدی از مسئولان امر نیز در این زمینه گرفته ایم؛ مبلغ عیدی آنان به میزان یک ماه مستمری است که از بهزیستی دریافت می کنند و این عیدی بین ۵۳ تا۱۰۰ هزار تومان است.
وی تصریح کرد: این مبلغ بسیار کم است اما با اینکه مبلغ کمی است شاید بتواند مشکل کوچکی از مددجویان را برطرف کند.
قبادی دانا اضافه کرد: قول اعطای بسته حمایتی برای مددجویان نیز را تا پایان سال گرفته ایم.

* سهمیه ۳ درصدی استخدام، مشکل اشتغال معلولان را برطرف نمی کند
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: سهمیه سه درصدی استخدام یکی از موارد مندرج در قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت مصوبه اسفند ۹۶ و ابلاغی در اردیبهشت ماه ۹۷ است.
قبادی دانا افزود: طبق این قانون، افراد دارای معلولیت برای استخدام در ساختار وزارتخانه ها و نهادهای دولتی و غیردولتی، سهمیه سه درصدی دارند و سازمان بهزیستی در این زمینه مطالبه گری می کند.
وی اضافه کرد: مشکل اشتغال معلولان با این سهمیه سه درصدی استخدام برطرف نمی شود و باید به فکر اشتغال آنان در بخش های خصوصی و تعاونی و نیز به فکر کارآفرینی های جدید در این زمینه و استارتاپ ها در این زمینه باشیم.
وی با اشاره به ایجاد شورا و کارگروه اشتغال در بهزیستی گفت: معاونت های کار و تعاون وزارت رفاه و نیز بانک ها و صندوق بیمه در این شورا حضور دارند و امید است در این شورا به مدل مناسبی برای اشتغال معلولان دست یابیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.