ماسک ارزان قیمت در اختیار مردم قرار گیرد

رییس کمیسیون بهداشت مجلس یازدهم:

0 30

حسینعلی شهریاری با بیان اینکه همه مردم باید از ماسک برای پیشگیری از بیماری کرونا در جامعه استفاده کنند،‌ گفت: باید ماسک در حجم انبوه تولید و به قیمت ارزان در جامعه عرضه شود تا همه مردم قادر به خریداری آن باشند.

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز ، حسینعلی شهریاری (رییس کمیسیون بهداشت مجلس یازدهم) در گفت‌وگویی، در پاسخ به این سوال که باتوجه به افزایش بیماری آیا باید در بازگشت برخی محدودیت‌ها و اجرای پروتکل‌ها بازنگری شود، گفت: باتوجه به افزایش بیماری در ایرانشهر معتقدم ایرانشهر را باید به گونه‌ای قرنطینه کنند. همچنین باید در بسیاری از این پروتکل‌ها تجدیدنظر صورت گیرد.

وی ادامه داد: اگر این روند ادامه پیدا کند ما نگران از بین رفتن تعداد زیادی از شهروندان نه فقط در استان سیستان و بلوچستان بلکه در کل کشور هستیم بنابراین معتقدم باید تجدیدنظر صورت گیرد.

رییس کمیسیون بهداشت مجلس خاطرنشان کرد: قصد داریم در جلسه بعدی مجلس در کمیسیون از دکتر نمکی وزیر بهداشت و درمان دعوت کنیم تا ببینیم با شدت وضعیت کرونا در کشور چه برنامه‌ای دارند؟

شهریاری خاطرنشان کرد: با توجه به شدت بیماری در کشور به نظر می‌آید دولت همکاری لازم با وزارت بهداشت و درمان را ندارد و آقای رییس‌جمهور به عنوان کارشناس حوزه سلامت در حال تصمیم‌گیری است که این برای ما جای نگرانی دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نیازی به استفاده عموم جامعه از ماسک هست،‌ گفت: همه مردم باید از ماسک استفاده کنند اما ماسک باید در حجم انبوه تولید و به قیمت ارزان عرضه شود تا همه مردم بتوانند ماسک بخرند.

وی ادامه داد: در حال حاضر قیمت ماسک چند هزار تومان است و اگر یک خانواده پرجمعیت بخواهد برای همه اعضای خانواده ماسک تهیه کند قادر به این کار نخواهد بود مخصوصا اینکه معمولا از این ماسک‌ها یکبار می‌توان استفاده کرد، باید تولید ماسک ارزان‌قیمت افزایش پیدا کند و حتی در برخی از مناطق به صورت رایگان توزیع شود تا مردم از آن استفاده کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.