مرگ تعداد ۸۴ نفر ناشی از حوادث کار در ده ماه

0 79

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران گفت :در ده ماهه سالجاری تعداد ۸۴ نفر بر اثر حوادث کار در استان جان خود را از دست دادند(۸۳مرد و یک زن)،که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹درصد افزایش داشت.

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز ، مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران گفت :در ده ماهه سالجاری تعداد ۸۴ نفر بر اثر حوادث کار در استان جان خود را از دست دادند(۸۳مرد و یک زن)،که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹درصد افزایش داشت.

ساری و میاندرود بیشترین فوتی حوادث کار

دکتر علی عباسی تصریح کرد :بر اساس آمارهای مراکز پزشکی قانونی استان در ده ماهه سالجاری به ترتیب شهرستان ساری و میاندرود با ۱۵ ، آمل با ۱۲و نور با ۹ مورد بیشترین و شهرهای با فوتی بیشترین و شهرهای ،تنکابن و محمود آباد هر کدام با ۲مورد فوتی،‌ کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.

وی تصریح کرد: بر اساس این گزارش عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی با ۳۵ نفر ،برق گرفتگی با ۱۸، اصابت حسم سخت با ۱۷و سوختگی و سایر موارد هر کدام با ۷ مورد در رتبه بعدی قرار دادند.

مرداد بیشترین ماه

بر اساس تفکیک ماه مرداد با ۱۳ ، اردیبهشت با ۱۲ و آبان با ۹ مورد بیشترین و فروردین با ۴ موردکمترین آمار فوتی در آن به ثبت رسید.

تفکیک سن متوفی

سنین ۳۱ تا ۴۰ سال با ۲۶ مورد داری بیشترین فوتی و کمتر از ۲۰سال با یک فوتی کمترین آمار را داشتند.

وضعیت تاهل و ملیت

عباسی با بیان اینکه از فوتی ۶۹ نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند گفت: تعداد ۵ نفر از فوت شدگان حوادث کار در ده ماه سالجاری دارای ملیت غیر ایرانی هستند.

افزایش ۳ درصدی مصدومان ناشی ار حادثه کار

بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان تعداد ۷۹۸ نفر(۷۵۳ مرد و ما بقی زن) مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳ درصد افزایش داشت.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان میباشد گفت:ارزش نهادن به جان انسانها ، داشتن برنامه ایمنی در کار ، رعایت استاندارد ها و قوانین مربوطه ، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهمترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.