آشنایی با شرح حال زندگی نماینده جدید ولی فقیه در استان مازندران

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد باقر محمدی لائینی که از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری منصوب شدند را بیشتر بشناسید.

0 22

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز، به نقل از صداوسیمای مرکز مازندران حجت الاسلام و المسلمین محمد باقر محمدی لائینی سال ۱۳۳۲ در خانواده ای روحانی متولد شد پدرش آیت الله حسین محمدی لائینی از روحانیون برجسته منطقه و نماینده دور اول و دوم مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه نکا بود.
آقای محمد باقر لائینی تا دوازده سالگی در محیط خانواده و حوزه های کوهستان و لائی به تحصیل علوم دینی پرداخت و سپس برای ادامه تحصیلات به حوزه علمیه قم رفت و دروس فقه و خارج را در محضر اساتیدی نظیر آیات عظام میرزاهاشم آملی ، موسوی تبریزی، فاضل لنکرانی و مصباح یزدی فرا گرفت.
با شروع انقلاب اسلامی علاوه بر حضور در راهپیمایی‌های قم و نکا در بیت آیت الله لائینی که مرکز فعالیت‌های انقلابی مردم نکا و منطقه بود در تهیه و توزیع اطلاعیه‌های حضرت امام خمینی (ره) و سازماندهی اعتراضات مردمی حضور فعالی داشت و پس از انقلاب و در زمان جنگ تحمیلی بصورت متناوب در مناطق عملیاتی پاوه، سردشت، قصرشیرین، سرپل ذهاب، پیرانشهر، اهواز و فاو شرکت کرد.
پس از بازگشایی دانشگاه ها در سال ۱۳۶۱ همزمان با ادامه تحصیل در حوزه علیمه قم ، کرسی تدریس معارف اسلامی ، اخلاق و تاریخ اسلام را در دانشگاه های تهران، صنعتی شریف و دانشگاه علوم پزشکی مازندران به عهده گرفت و از سال ۷۵ تا ۸۲ مدیر گروه معارف اسلامی این دانشگاه شد.
در سال ۱۳۷۲ پس از وفات پدرش آیت الله محمدی لائینی ، به درخواست مردم نکا به زادگاهش مراجعت کرد و علاوه بر اداره مسجد و حوزه به مراجعات مردمی و حل و فصل امور پرداخت تا اینکه در مهر ماه ۱۳۷۵ به عنوان امام جمعه شهرستان نکا انتخاب شد.
ریاست هیئت نظارت و بازرسی انتخابات در استان و تالیف کتب و رساله هایی نظیر نگرشی به تصوف، معیارها و عوامل تمدن از نظر قرآن کریم ، مادی و مجرد و کتاب استعدادهای زن از جمله فعالیت های سیاسی، علمی و فرهنگی محمد باقر محمدی لائینی است.
حجت الاسلام و المسلمین محمد باقر محمدی لائینی چهار فرزند دارد که دو پسر وی بعد از گرفتن دیپلم در حوزه های علمی کشور به تحصیل علوم دینی مشغول هستند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.