۹۵ درصد پرونده واحدهای احداثی سیلزدگان به بانک ها معرفی شده است

0 104

استاندار گلستان با اشاره به روند بازسازی منازل مسکونی اظهار کرد : از ۷۴۰۰ واحد سیلزده نیازمند بازسازی بیش از ۹۵ درصد این واحد ها شامل ۷۰۴۳ پرونده به بانکها معرفی شده است.

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز به نقل از استانداری گلستان ، دکتر هادی حق شناس شامگاه امشب ۷ آبان در گفتگو با برنامه پیگیری شبکه سراسری خبر تصریح کرد: تا کنون برای ۶۲۷۵ پرونده در بانک ها عقد قرارداد شده و روند عقد قرارداد با سرعت ادامه دارد.
وی در خصوص میزان پیشرفت واحدهای مسکونی سیلزده , یادآور شد: ۶۵۴۸ واحد در مرحله پی کنی , ۵۰۵۹ واحد در مرحله فنداسیون , ۴ هزار واحد در مرحله ستون و سقف و ۱۵۹۳ واحد در مرحله دیوار چینی است.
استاندار گلستان با اشاره به خانواده های مستقر در چادر , گفت : هفته گذشته ۲۳ خانواده در آق قلا چادر نشین بودند که این هفته ۵ مورد از چادرها جمع شد و تلاش داریم تا پایان آذر خانه های افراد مستقر در چادر به آنها تحویل شود.
دکتر حق شناس ادامه داد: خوشبختانه خانه های تعمیری پایان یافته و بیش از ۷۰ درصد خانه های نیازمند بازسازی تا پیش از فصل سرما به صاحبانشان تحویل خواهد شد و تلاش داریم تا پایان سال تمام خانه ها به مردم تحویل شود.
وی با اشاره به وضعیت پرونده های کشاورزی گفت : از ۲۵ هزار پرونده کشاورزی ۱۷ هزار پرونده تعیین تکلیف شده و ۷۰ درصد خسارت دیدگان حداقل دریافتی را داشته اند و ۳۰ درصد باقیمانده پس از راستی آزمایی پژوهشگاه فضایی , طی روزهای آینده تعیین تکلیف می شوند.
استاندار گلستان میزان اعتبارات کشاورزی معرفی شده به بانکها را ۱۸۲ میلیارد تومان دانست و افزود : تا کنون ۱۰۱ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره به کشاورزان پرداخت شده و آنها می توانند با مراجعه به جهادکشاورزی از بانک عامل طرف حساب مطلع شوند.
دکتر حق شناس با بیان اهمیت لایروبی رودخانه های استان گفت : ۱۱۰۰ کیلومتر از رودخانه ها نیازمند لایروبی است و تا کنون تنها ۱۸۰ کیلومتر انجام شده و باید از طریق اعتبارات دولتی , دستگاه های متولی و ستاد بازسازی استانهای معین روند لایروبی با سرعت ادامه یابد چراکه امکان آسیب دیدن استان در سیل های آتی به دلیل عدم لایروبی رودخانه ها وجود دارد.
وی با اشاره به روند بهسازی راه های استان اظهار کرد: از ۹۷ نقطه راه های آسیب دیده , ۹۵ نقطه ترمیم شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.