۸۰ درصد واحدهای مسکونی احداثی تا شروع فصل سرما تحویل می شود

استاندار گلستان در قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان:

0 85

استاندار گلستان با بیان اینکه از ۷۴۰۰ واحد مسکونی احداثی در مناطق سیل زده ۶۵۰۰ واحد پی کنی شده است، اظهار کرد: پیش بینی می شود تا پایان آذرماه و شروع فصل سرما بیش از ۸۰ درصد واحدها تحویل مالکان شود.

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر هادی حق شناس عصر امروز سه شنبه ۳۰ مهرماه در قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان خاطرنشان کرد: بیش از ۱۲۰۰ واحد مسکونی احداثی تکمیل و تحویل داده شد و ۱۲۰۰ واحد در مرحله پس از سقف (گچ کاری، دیوارچینی، پنجره و …) قرار دارد که در حال تکمیل است.
وی با اشاره به اتمام تعمیر و مقاوم سازی واحدهای مسکونی، خاطرنشان کرد: ۹۰۰ پرونده مناطق شهری در بانک ها باقی مانده اند که مالکان برای عقد قرارداد مراجعه نکرده اند و از مردم می خواهیم هرچه سریعتر به بانک ها برای عقد قرارداد و دریافت تسهیلات مراجعه نمایند.
استاندار گلستان با اشاره به پرداخت خسارات بخش کشاورزی گفت: ۹۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به همه کشاورزان و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.
وی افزود: تاکنون ۱۸۲ میلیارد تومان پرونده تسهیلات بخش کشاورزی به بانک معرفی شده که حدود ۸۲ میلیارد تومان به دلیل عدم مراجعه کشاورزان هنوز پرداخت نشده است.
دکتر حق شناس از کشاورزان خواست با معرفی جهاد کشاورزی برای دریافت تسهیلات خود به بانک ها مراجعه نمایند و تصریح کرد در صورت عدم مراجعه کشاورزان، این اعتبارات در بخش های دیگر هزینه خواهد شد.
استاندار گلستان در پایان تاکید کرد: به همه کسانی که در سیل خانه هایشان تخریب شده و در حریم رودخانه یا در محدوده طرح تفصیلی و یا بافت فرسوده قرار دارند، زمین واگذار می شود و استان به هیچ وجه اجازه ساخت و ساز در حریم رودخانه ها را نخواهد داد تا دوباره در سیل های آتی متحمل خسارت شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.