برگه‌های تردد موقت تا پنجشنبه به دست زائران اربعین می‌رسد

رئیس اداره گذرنامه ناجا:

0 46

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز به نقل از رادیو اربعین، نقد علی شریفی با اشاره به اینکه برگه‌های تردد موقت تا پنجشنبه به دست متقاضیان می‌رسد، اظهار داشت: گذرنامه بانوان باید با موافقت همسر صادر شود و بانوانی که در فرآیند طلاق در دادگاه خانواده قرار دارند باید از دادستانی مجوز خروج دریافت کنند و یا پس از صدور حکم طلاق، اجرای آن و ثبت در شناسنامه اقدام به خروج از کشور کنند.

وی با تأکید بر اینکه گذرنامه موقت همه افراد پس از ثبت‌نام در ظرف مدت ۴۸ ساعت تحویل می‌شود، خاطرنشان کرد: زائران اربعین باید مدارک شناسایی هویتی خود را به همراه داشته باشند.

صدور گذرنامه دانش آموزان و دانشجویان با دریافت معافیت تحصیلی

رئیس اداره گذرنامه ناجا با تأکید بر اینکه مشمولان خدمت سربازی که غیبت دارند نمی‌توانند از کشور خارج شوند، تصریح کرد: دانش آموزان و دانشجویان با دریافت معافیت تحصیلی می‌توانند گذرنامه دریافت کنند و از کشور خارج شوند.

شریفی با اشاره به اینکه همه افرادی که دارای کارت پایان خدمت قدیمی هستند باید به پلیس ۱۰+ مراجعه کنند و کارت هوشمند دریافت کنند، اعلام کرد: بدون کارت هوشمند فرآیند دریافت گذرنامه این افراد تکمیل نمی‌شود.

وی بابیان اینکه برای خروج از مرزهای زمینی محدودیتی در اعتبار گذرنامه‌ها وجود ندارد، خاطرنشان کرد: در عبور هوایی، زائران باید حداقل شش ماه اعتبار گذرنامه داشته باشند در غیر این صورت اجازه خروج از کشور ندارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.