معاون صید شیلات گلستان: فصل صید ماهیان استخوانی در گلستان آغاز شد

0 69

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات گلستان گفت: فصل صید ماهیان استخوانی در استان از ۱۵ مهر ماه آغاز می شود و به مدت ۶ ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل شیلات گلستان ، محسن یحیایی اظهارکرد: فصل صید ماهیان استخوانی در استان از ۱۵ مهر ماه آغاز می شود و به مدت ۶ ماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در سال جاری هزار و ۴۲۰ صیاد در قالب ۲۱ شرکت تعاونی و به روش صید پره در دو منطقه میانکاله و گمیشان اقدام به صید ماهیان استخوانی خواهند کرد.

وی با اشاره به روش کار این صیادان خاطرنشان کرد: صیادان از طلوع آفتاب به کمک ۷۴ فروند شناور تور ریز و طناب ریز و ۵۷ شناور موتوری، تور پره را داخل آب انداخته و به کمک ۶۷ تراکتور تورها را به ساحل می کشند.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات گلستان بیان کرد: ساعت پره کشی روزانه در تمامی شرکت ها از طلوع آفتاب تا ساعت ۲۱ خواهد بود اما پره های مستقر در منطقه میانکاله می توانند تا ساعت ۲۳ اقدام به پره کشی کنند.

وی در پایان در خصوص گونه های هدف صید ماهیان استخوانی استان گفت: گونه های هدف صید در حال حاضر عمدتا شامل گونه های ماهیان سفید، کفال، کپور، کلمه و شگ ماهی خواهد بود.

گفتنی است سال گذشته ۸۱۱ تن ماهی استخوانی از آبهای استان صید شده که از این میزان ۲۲۳ تن ماهی سفید، ۵۲۹ تن ماهی کفال، ۲۱ تن ماهی کپور و ۳۸ تن سایر بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.