تماشاخانه «استاد حسین نوری» در مشهد افتتاح می‌شود

به همت حوزه هنری خراسان رضوی؛

0 103

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز به نقل از روابط عمومی حوزه هنری خراسان رضوی، حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی، به‌منظور تعالی هنر نمایش با مضامین دینی و انقلابی، توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و هنری و ارائه خدمات شایسته‌تر به مردم و هنرمندان استان، اقدام به ساخت تماشاخانه‌ای مجهز و درخور شأن هنرمندان و مخاطبان تئاتر کرده که مزیّن به نام «استاد حسین نوری»، از جانبازان انقلاب اسلامی و هنرمندان پیشکسوت هنرهای نمایشی و تجسمی کشور است.

استاد حسین نوری، متولد سال ۱۳۳۳ در مشهد است. وی در سال ۱۳۵۱ نمایشنامه‌ای با مضمون حقوق بشر و نقض آن در رژیم طاغوت نوشت که پس از اجرا در هنرستان، توسط ساواک دستگیر و در اثر شکنجه‌ فراوان، به‌افتخار جانبازی نائل آمد. با پیروزی انقلاب اسلامی دوباره به هنرهای نمایشی روی آورد و در کنار نقاشی، طی سال‌های دهه ۶۰، شش نمایش را روی صحنه برد و موفق به کسب جوایز متعددی شد.

به تصویر کشیدن شمایلی نورانی از مریم مقدس در واکنشی متفاوت به نشر کاریکاتوری موهن از پیامبر اکرم صلوات‌الله‌علیه و آله که مورد توجه رسانه‌های داخلی و خارجی قرار گرفت، ورود به عرصه نویسندگی و کارگردانی فیلم‌های سینمایی و درخشش در جشنواره‌های بین‌المللی، از دیگر فعالیت‌های این هنرمند پیشکسوت است.

تماشاخانه جدید و مجهز حوزه هنری خراسان رضوی، با عنوان «استاد حسین نوری»، سالن بلک‌باکس دوسویه و با ظرفیت ۱۲۳ نفر، دارای سیستم نور و صدای تخصصی و سایر امکانات لازم برای اجرای گروه‌های نمایشی ازجمله اتاق بازیگران، اتاق گریم و لباس و سالن انتظار مناسب تماشاگران است.

آیین افتتاحیه این تماشاخانه، ساعت ۱۰:۳۰ صبح روز پنجشنبه هفتم شهریورماه، باحضور جمعی از هنرمندان و مسئولان فرهنگی و هنری در حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی (واقع در حدفاصل هاشمیه ۲۰ و ۲۲) برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.