جذب اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریالی برای طرح های آبخیزداری البرز/نگاه ویژه استاندار البرز به اتخاذ تدابیر پیشگیرانه برای مقابله با بحران های طبیعی/استاندار البرز توجه ملی را به ساماندهی کانون های طبیعی مخاطره پذیر البرز جلب کرد/پیشگیری از سیل و سیلاب در نزولات جوی آینده در دستور کار قرار گرفت

0 72

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز، پیشگیری از وقوع بحران های ناشی از حوادث طبیعی مهمترین دغدغه استاندار البرز دانست و گفت: بر این اساس اقدام در جهت اجرای طرح های آبخیزداری بعنوان یکی از عوامل مهم و موثر در پیشگیری از وقوع سیل ناشی از بارش های شدید آینده در دستور کار قرار گرفته که در گام اول جذب ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار از سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور محقق شد.


به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، علی درویش پور با بیان اینکه روز دوشنبه در نشستی که با حضور دکتر شهبازی استاندار البرز و مهندس آقایی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور برگزار شد، افزود: در این نشست ویژگی ها، مخاطرات و فرصت های البرز در حوزه جنگل ها، مراتع و آبخیزداری تشریح شد.
وی با اشاره به بارش های قابل توجه فروردین ماه امسال، ادامه داد: علاوه بر مدیریت صحیح و اتخاذ تدابیر پیشگیرانه برای مقابله با بحران سیل و سیلاب های احتمالی، اقدامات آبخیزداری نیز از اهمیت بالایی در این امر برخوردار بود چراکه خسارات جدی متوجه البرز نشد، بنابراین استاندار محترم البرز جلب توجه ملی را در این راستا با اهمیت دانست.
درویش پور گفت: البرز بیش از ۵۲۰ هزار هکتار عرصه های منابع طبیعی و بالغ بر ۳۷۵ هزار هکتار مرتع و بیش از ۲۵ هزار هکتار جنگل و ۵۴ هزار هکتار بیابان دارد که ضرورت دارد برای حفظ و نگهداری این ظرفیت ها تمهیدات لازم اندیشیده شود.
وی با تاکید بر اینکه منابع طبیعی میراث گرانبهای ما برای آیندگان است، افزود: اجرای پروژه های آبخیزداری، عامل موثر کاهش فرسایش خاک، افزایش پوشش گیاهی و حفظ مراتع است که این امر علاوه بر پیشگیری از وقوع سیل و سیلاب بر جلوگیری از پدیده ریزگردها تاثیر بسزایی دارد چراکه از ۵۴ هزار هکتار بیابان استان ۲۵ هزار هکتار کانون پدیده ریزگرد است.
معاون استاندار البرز عنوان کرد: از محل اعتبارات سفر رییس جمهور در ۱۲ هزار هکتار از کانون های ریزگرد البرز، اصلاح، احیا، بذرپاشی و بیابان زدایی صورت گرفته و برای باقی این کانون ها و اجرای پروژه های آبخیزداری، نماینده عالی دولت در البرز، توجه ویژه ملی را خواستار شد.
درویش پور اضافه کرد: بنابراین طی این دیدار مقرر شد که تخصیص ۱۰۰ در صدی ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای این امر از محل صندوق توسعه ملی از سوی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور صورت پذیرد.
وی گفت: رییس سازمان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور نیز از نگاه و توجه استاندار البرز به این امر قدردانی کرده و اهتمام ویژه این سازمان برای اجرای طرح های آبخیزداری و بیان زدایی البرز را اعلام کرد بنابراین این اعتبار برای البرز اختصاص یافت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.