مدیرکل تامین اجتماعی مازندران در نشست خبری ؛ ۵۰ هزار کارفرما حدود ۶۰۰ میلیارد تومان به تامین اجتماعی مازندران بدهکارند / شهرداری ساری با ۲۸۰ میلیارد تومان بزرگترین بدهکار است

0 60

مدیرکل تامین اجتماعی مازندران از بدهی ۵۰ هزار کارفرما در حدود ۶۰۰ میلیارد تومان به تامین اجتماعی مازندران خبر داد.
به گزارش مهدی پورعرب خبرنگار حوزه اجتماعی پایگاه خبری سبز البرز ، نشست خبری مشترک علی اصغر محمودی مدیرکل تامین اجتماعی و دکتر محمد خورشیدی مدیر درمان تامین اجتماعی مازندران و معاونین با اصحاب رسانه استان به مناسبت بزرگداشت هفته تامین اجتماعی در دفتر رئیس بیمارستان حکمت شهرستان ساری برگزار شد.
محمودی با تبریک دهه کرامت ، ولادت امام رضا و بزرگداشت هفته تامین اجتماعی ، با اشاره به اینکه از ۱۹ الی ۲۵ تیرماه به مناسبت ثبت قانون تامین اجتماعی در ۲۵ تیر سال ۵۸ به این نام نامگذاری شده است ، با اعلام اسامی بدهکاران بخش دولتی و خصوصی به تامین اجتماعی استان گفت : شهرداری ساری در حدود ۲۸۰ میلیارد تومان، نساجی مازندران حدود ۶۰ میلیارد تومان ، صنایع چوب و کاغذ حدود ۲۰ میلیارد تومان و نکاچوب ساری نیز حدود ۱۵ میلیارد تومان به تامین اجتماعی مازندران بدهی معوقه دارند. و همچنین با اعلام اینکه مصارف تامین اجتماعی مازندران ، از منابع آن در سال ۹۸ پیش گرفته است افزود: با توجه به عدم مطابقت میزان مصارف و منابع تامین اجتماعی ، کسری بودجه از سوی سازمان مرکزی تامین می شود.
مدیرکل تامین اجتماعی مازندران با اشاره به گردش مالی ۸ هزار میلیارد تومانی تامین اجتماعی استان ، از آن به عنوان بیشترین گردش در سطح دستگاه های اجرایی مازندران یاد و تصریح کرد: حدود ۵۶ خدمت در حوزه ی بیمه ای با نام طرح ملی دکتر نوربخش را درب کارگاه ها و منازل مردم ارائه می دهیم. محمودی آمار بیمه شدگان در پایان اسفند ۹۷ را در ۶۴۸ هزار و ۸۹۴ نفر (اصلی) و با افراد تبعی، یک میلیون و ۶۱۰ هزار نفر اعلام و اظهار کرد: تعداد افرادی که بیمه بیکاری در استان دریافت می کنند حدود ۱۱ هزار و ۲۵۷ نفر تا پایان اسفند ۹۷ و پایان خردادماه ۹۸ نیز ۱۰ هزار و ۷۲۶ نفر می باشند که در هر ماه حدود ۱۳ میلیارد تومان بیمه بیکاری توسط بیمه تامین اجتماعی مازندران پرداخت می شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه ۶۳۰ هزار بیمه شده اصلی در مازندران تحت پوشش سازمان بیمه تامین اجتماعی هستند گفت: براساس آمار در سال جاری از ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان حق بیمه دریافت شده که ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان از مصارف تامین اجتماعی استان از جمله حقوق کارکنان مازندران می شود.
مدیرکل تامین اجتماعی مازندران با بیان این مطلب که حدود ۹۰ درصد درآمدهای پایدار تامین اجتماعی از طریق دریافت حق بیمه است و این سازمان در زمینه برابری مدیریت مصارف و هزینه در تلاش است یادآور شد: در حال حاضر هیچ کدام از جمعیت تحت پوشش بیمه ای دارای دفترچه با مشکل اعتبار مواجه نبوده و دولت از بیمه شدگان حمایت می کند.
گفتنی ست در حال حاضر یک میلیون و ۹۰۶ هزار نفر در استان مستمری بازنشستگی دریافت می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.