رییس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی اعلام کرد: تسهیل در روند صدور پروانه ساخت

0 50

رییس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی گفت: با صدور اولین پروانه ساخت الکترونیکی برای تولید تجهیزات پزشکی، بخشی دیگر از سیاست ها و برنامه های اداره کل تجهیزات پزشکی در راستای تسهیل در روند صدور پروانه ساخت انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز به نقل از وبدا، مهندس مختاری رییس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات و ملزومات پزشکی اظهار کرد: اولین سامانه ثبت و صدور پروانه ساخت تجهیزات پزشکی در سال ۱۳۹۵ رونمایی شد و پس از طی مراحل فنی و تایید محصول به صورت الکترونیکی، صدور پروانه ساخت به صورت فیزیک انجام و تحویل تولیدکننده می شود.

وی افزود: با توجه به بروزرسانی و بهره برداری از سامانه جدید ثبت و صدور پروانه ساخت تولید داخل، از این پس صدور پروانه ساخت الکترونیکی جایگزین صدور پروانه ساخت فیزیکی می شود.

وی افزود: با صدور اولین پروانه ساخت الکترونیکی برای تولید تجهیزات پزشکی در سامانه جدید در تاریخ ۱۵ تیر ماه سال ۹۸ بخشی دیگر از سیاست ها و برنامه های اداره کل تجهیزات پزشکی در راستای تسهیل در روند صدور پروانه ساخت انجام شد.

مهندس مختاری ادامه داد: با راه اندازی این سیستم، شرکت های متقاضی دریافت پروانه ساخت تجهیزات و ملزومات پزشکی، پس از ثبت پرونده در سامانه ثبت و صدور پروانه ساخت در پورتال imed.ir و تایید نهایی، نیازی به ارسال درخواست از سوی متقاضی برای صدور پروانه نخواهند داشت و پروانه ساخت، پس از تایید رییس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی و پرداخت هزینه توسط متقاضی (مطابق تعرفه مصوب دولت بر اساس ماده ۲۴ قانون تنظیم بخشی از مقرارت مالی دولت) صادر می شود.

رییس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات و ملزومات پزشکی در پایان گفت: تحقق دولت الکترونیک، سرعت در صدور پروانه ساخت، کمتر شدن بورکراسی اداری، منظم تر شدن روال صدور پروانه و ایجاد ارتباط بیشتر بین پروانه ساخت و کد ثبت IRC محصولات تولیدی، از مزایای سامانه جدید ثبت و صدور پروانه تولید داخل می باشد.

گفتنی است، تصویر پروانه ساخت صادر شده و لیست های پیوست آن در پورتال ( imed.ir بخش استعلام تولید کنندگان دارای پروانه ساخت) به صورت برخط قابل نمایش و استعلام است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.