بزرگترین مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور در استان همدان افتتاح شد

با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری؛

0 33

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور، در شهرستان مریانج استان همدان، با حضور محمد امید، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، سلیمان پاک سرشت، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، سید سعید شاهرخی، استاندار همدان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز – چهارشنبه ۱۹ تیرماه- در زمینی به مساحت ۶ هزار متر مربع افتتاح شد.
پاک سرشت، در ابتدا با اشاره به مطالعات انجام شده در طرح تکاپو، گفت: یکی از مزیت ها و ظرفیت های غرب کشور و به ویژه استان همدان، حوزه هتلداری و گردشگری است که انطباق آموزش های مهارتی مرتبط این حوزه با رشته مذکور از اولویت های آن است.
وی افزود: گام اساسی برای تربیت نیروی انسانی از اهداف کلیدی در صنعت گردشگری است و فرهنگ سازی در صنعت گردشگری می تواند، نوید بخش سرمایه‌گذاری بلندمدت در سطح استان، کشور و ملی باشد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از مشارکت مطلوب بخش خصوصی در افتتاح این مرکز خبر داد و گفت: بخش خصوصی، شرکا و کارآفرینان علاوه بر اداره مرکز هتلداری و گردشگری، در کسب درآمد و ایجاد اشتغال پایدار نیز موفق عمل کرده اند که مشابه این طرح باید در استان های دیگر نیز پیگیری و اجرا شود.
پاک‌سرشت، ویژگی بارز این مرکز را آموزش های جامع و کامل در سه حوزه تغذیه، هتلداری و گردشگری دانست و اظهار کرد: در این مرکز برای طیف وسیعی از ذینفعان و مهارت آموزان، آموزش های لازم پیش بینی شده است.
وهب مختاران، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نیز گفت: آموزش‌های مرکز هتلداری و گردشگری غرب کشور مبتنی بر آموزش‌های کوتاه مدت خواهد بود به طوری که تا به امروز ۱۶۳ حرفه در حوزه گردشگری، هتلداری، خانه داری، آشپزی و صنایع دستی شناسایی شده که به صورت تخصصی آموزش‌های خاص ارائه خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.